Kadeci MOS WOLA II o włos od tie break

Niezwykle wyrównane spotkanie pomiędzy drugim zespołem kadetów MOS WOLA a UKS MDK. Musieliśmy uznać wyższość zespołu rywali , a od piątego seta byliśmy o włos. UMKS MOS Wola Warszawa II - MKS MDK Warszawa 1:3 (21:25, 30:32, 25:23, 21:25)

Działo się , najkrótszy opis dzisiejszego spotkania siatkarskiego kadetów. Drugi zespół MOS WOLA na własnym parkiecie podejmował pierwszy zespół MDKu. Tylko w pierwszym secie było widać przewagę mentalną rywali. Do 10 punktu idziemy równo – punkt w punkt. Proste własne błędy pozwalają siatkarzom MDKu odskoczyć na 3 punkty. 16:19. Walczymy do końca , ale na konto wygrany set zapisuje sobie zespół gości.

W drugim secie to nasi kadeci obejmują prowadzenie od początku (7:6, 10:8). Na wsparcie naszym gościom przyjeżdżają werble i duży doping, ale to dla nas działa podwójnie dopingująco. Tym razem to zespól MDKu ma problemy z odbiorem a my utrzymujemy trzypunktowa przewagę do stanu 21-19. Kilka błędów własnych i na tablicy obserwowaliśmy 23:23. Od tego momentu mamy na boisku mały horror. Mamy 4 piłki setowe, których nie wykorzystujemy. Nasi rywale trzykrotnie próbują zakończyć drugiego seta. Ostatecznie kolejny raz kadeci MDKu wygrywają, tym razem na przewagę 32:30.

Długi wyczerpujący drugi set i pytanie, jak zniosą to Mosowiacy. Remisy od pierwszego punktu 1:1 do stanu 23:23. Set ponownie bardzo trudny. Tym razem w końcówce więcej szczęścia mamy my. Wygrywamy go 25:23.

W czwartym secie remisy do stanu 12:12. Większa wytrzymałość wykazują rywale i odjeżdżają na dwa, potem trzy punkty. Ostatecznie po zaciętej walce z przewagą rywali przegrywamy seta czwartego i całe spotkanie 1-3. Na pochwałę zasługuje waleczność kadetów MOS WOLA.