Nieudany występ juniorek w pierwszym meczu Turnieju Finałowego Mistrzostw Mazowsza.

To nie był dzień dla MOS WOLA, ten dzień nawet nie powinien się wydarzyć. Rozgoryczenie, żal i niedowierzanie – te emocje towarzyszyły nam dzisiaj w refleksji pomeczowej. Nie chodzi o przegraną, jakiej doświadczyły juniorki trenera Patriaka, ale chodzi o styl.

Apetyt zaostrzony dzięki ostatnim dobrym występom juniorek na parkietach, nakazywał wierzyć, że to będzie ładne widowisko siatkarskie.

Dziewczęta wyszły na parkiet sparaliżowane i strach zajrzał w oczy. To nie była nasza drużyna, do której przywykliśmy. W pierwszym secie od początku pozwalamy, by nasze rywalki dyktowały styl gry. Żaden z elementów nie funkcjonuje. Rywalki odskakują w punktach i set kończą 25:13.

Błyskawicznie reaguje trener Patriak w secie drugim, gdy dziewczęta nie reagują na proste kiwnięcie piłki w środek pola. Zaczyna atakować K.Maj. Do stanu 10:10 walczymy wytrwale o każdy punkt. Sparta ponownie odskakuje na 3 punkty budując wyskoki, skuteczny blok. Syrena sygnalizująca czas dla zespołu MOS ponownie rozbrzmiewa przy stanie 10:13. Błąd Sparty i as serwisowy Katarzyny Maj zbliża nas do przeciwniczek. Niestety brak funkcjonującego bloku po naszej stronie, szybko zmienia wynik 17:25. Atak po naszej stronie zostaje zatrzymany i szybko set drugi kończy się 18:25.

W trzecim secie widać brak woli walki wśród juniorek. Wysoki blok Sparty gasi ataki Mosowiaczek. Gra juniorek MOS WOLA nieco zaczyna się kleić w samej końcówce seta (15:23) który ostatecznie kończy się z wynikiem 15:25. Przegrywamy bez walki 0:3.

Pytam o powody: ...” nie był to nasz dzień….nie szło nam nic…zła dyspozycja niektórych zawodniczek po chorobie...” Tylko czy to zagłuszy nasz głód na zwycięstwa?

Dziewczęta jutro mają kolejny bardzo trudny mecz. Może życzenie wypowiedziane przez Kasię Maj przed zdmuchnięciem urodzinowego tortu przygotowanego przez koleżanki z zespołu odmieni styl gry?

...a Tobie Kasiu...samych pięknych występów na parkietach siatkarskich w najpiękniejszej grze zespołowej.