Piękne siatkarskie widowisko w wykonaniu naszych kadetek i LTS .

Wynik końcowy spotkania nie oddał przedstawienia siatkarskiego jakiego byliśmy świadkami dzisiaj w hali przy Rogalińskiej. W rankingu I Ligi Mazowieckiej kadetek jesteśmy w ścisłej czołówce.

Tradycyjnie, dziewczęta MOS rozkręcają się w grze na parkiecie stopniowo i zwykle kosztuje je to pierwszy set. Nie było inaczej i tym razem. Po bardzo dynamicznej i ładnej grze po jednej i drugiej stronie siatki pierwsze punkty zdobywały nasze rywalki (0:4). Kadetki MOS otrzymały mocny sygnał o potrzebie gry na najwyższych obrotach. Przy stanie 6:9 zaczynamy stopniowo odrabiać punkty w pierwszym secie prawie dochodząc LTS (15:16). Te ponownie odskakują na 5 punktów (15:20, 17:23) ostatecznie kończąc seta z wynikiem 17:25.

Drugi set rozpoczynamy od remisu (2:2). MOS gra jak równy z równym (6:6)(7:7). Po skutecznym ataku Pacuszkiej obejmujemy prowadzenie 9:7 a wypracowaną przewagę utrzymujemy przy bardzo dobrej grze naszych dziewcząt do stanu 21:20. LTS doprowadza do wyrównania 21:21 a następnie obejmuje prowadzenie 22:23. Bardzo dobra gra kadetek MOS ponownie doprowadza do remisu 24:24. Skuteczny atak Rakus wyprowadza nasz zespół na prowadzenie 24:25. Stawiamy kropkę nad „i” i wygrywamy na przewagę 24:26.

W trzecim secie obserwujemy wyrównaną grę do stanu 6:6. LTS odchodzi do stanu 10:15. Pomimo dobrej gry Pacuszkiej , Rozwadowskiej oraz przy błędach LTS nie byliśmy w stanie w trzecim secie doprowadzić do remisu i powalczyć o seta. Set trzeci zakończyliśmy z wynikiem 17.

Po słabym fragmencie czwartego seta (1:12) z dużą ilością błędów własnych nagle zespół MOS obudził się z marazmu i rozpoczął pogoń za wynikiem. Atak Rozwadowskiej i Pacuszkiej, blok i zaskakujące kiwnięcia Pacuszkiej zapoczątkowały bardzo dobrą druga część seta czwartego w którym bardzo dobra gra całego zespołu skutkowały doprowadzeniem do remisu 17:17. Końcówka czwartego seta ponownie była emocjonująca. Iskrzyła gra Kosieradzkiej, która w decydujących momentach zdobywała punkty. Set zakończył się wynikiem 26:24.

W tie break,u niedobry początek kadetek MOS (1:3) Do remisu doprowadza Kosieradzka (3:3)...a potem dramat, załamanie gry i zmiana boisk ze stanem 4:8. Druga połowa piątego seta jest jeszcze gorsza. Niby grały dziewczęta swoje ale brak precyzyjności przy bloku i w ataku punktował na korzyść przeciwniczek. Zabrakło nam też trochę szczęścia bo dziewczęta MOS nie ustępowały swoim rywalkom w żadnym elemencie a nawet pokazały się z lepszej  w obronie .

Mazowiecka I Liga Kadetek, MOS I – LTS 2:3 ( 17:25, 26:24, 17:25, 26:24, 9:15)

Skład UMKS MOS WOLA: Dygdoń Z., Waligóra K., Postek S., Kosieradzka O., Kabala J., Rozwadowska M., Rakus G., Pacuszka M. Ludynia Z., Kraszewska W., Bąk P.