Drużyna juniorów MOS Wola zdobyła tytuł mistrza Polski Uczniowskich Klubów Sportowych 2014 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Drużyna juniorów UMKS MOS Wola zdobyła tytuł Mistrza Polski UKS-ów 2014 na turnieju finałowym 8 najlepszych drużyn Uczniowskich Klubów Sportowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Gratulacje!

W turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim wystąpiło  8 najlepszych drużyn juniorów z uczniowskich klubów sportowych z całej Polski. Oprócz ubiegłorocznego Mistrza Polski -TOP JEDYNKI Bielsko Białej, wicemistrza Huragan Wołomin oraz brązowego medalisty UKS Piątka Turek wystąpili Czarni Połaniec, MOS Wola Warszawa, Bzura Ozorków, Siódemka Rzeszów oraz gospodarze SMS Ostrowiec.

Druzyna juniorow MOS Wola w dniach 6-7. 09 brała udział w Mistrzostwach Polski UKS-ów w Ostrowcu Świetokrzyskim. Turniej potraktowaliśmy szkoleniowo, były to nasze pierwsze starty w tym sezonie i chcieliśmy dać możliwość zaprezentowania się wszystkim zawodnikom.

W grupie eliminacyjnej trafiliśmy na gospodarzy turnieju zespoł z Ostrowca. Rywale podyktowali nam trudne warunki i po zaciętym meczu przegraliśmy2-3, pomimo prowadzenia w piatym secie 11-9 nie zdołaliśmy dowieźć wyniku do końca.

Drugi mecz w fazie grupowej graliśmy z MUKS-em Huragan Wołomin. Mecz wygralismy 3-0, dwa pierwsze sety zakończyły się na przewagi w trzeciej partii prowadziliśmy od poczatku kilkoma punktami dzięki dobrej grze w ataku i obronie. Mecz był bardzo zacięty i obfitujący w dużą liczbę błędów własnych obu zespołów. Zagraliśmy dobrze w końcówkach setów, zachowaliśmy zimną krew i dlatego wygraliśmy spotkanie. Zajelismy drugie miejsce w grupie i awansowalismy do kolejnej  fazy turnieju.

W połfinale spotkaliśmy się z Bzurą Ozorkow. Mecz od początku układal się po naszej mysli, odrzuciliśmy przeciwnika od siatki naszą dobrą zagrywką i byliśmy bardzo skuteczni w ataku. Wygraliśmy pewnie 2-0, a trener dał pograć całemu zespolowi.

W fnale trafiliśmy znowu na zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego. Pamiętając porażke z fazy grupowej wyszliśmy na mecz odpowiednio zmotywowani i skoncetrowani. Gra od początku ulkadala nam się dobrze, bardzo dobrze przyjmowaliśmy zagrywkę i nasi rozgrywający nie mieli problemów z rozrzuceniem bloku przeciwnika. Pierwszego seta wygraliśmy 25-12. W drugim i trzecim secie graliśmy rownież równo i pewnie szczegolnie w ataku i przyjęciu zagrywki. Te sety rownież zakończyly się naszym zwycięstwem.

Trener Łukasz Motyka tak podsumował turniej:

Zdobyliśmy Mistrzostwo Polski UKS-ów, cieszę się bardzo i z gry zespołu jestem bardzo zadowolony. Cele szkoleniowe i sportowe jakie sobie założylismy przed turniejem zostały zrealizowane. Jest to dobry prognostyk przed nowym sezonem. Nasz kapitan Bartek Drewniak został wybrany MVP całego turnieju.