Kadeci MOS Wola awansowali do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski !

Kadeci MOS Wola trenera Konrada Copa wygrali z Treflem Gdańsk 3:0 (25:20)(25:15)(25:16) w ostatnim meczu Turnieju Półfinałowego w hali MOS-u i wraz z Chemikiem Bydgoszcz awansowali do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski. To już trzeci zespół MOS Wola, po juniorkach i kadetkach, który zakwalifikował się do elity najlepszych drużyn w kraju. Gratulacje!

W ostatnim meczu Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski Kadetów w hali MOS Wola przy Rogalińskiej spotkały się zespoły MOS Wola Warszawa i Trefla Gdańsk. Kto wygrywał ten mecz, ten zapewniał sobie awans do Finałów Mistrzostw Polskli, obok Chemika Bydgoszcz. Mimo nietypowej pory meczu w hali przy Rogalińskiej stawił się znowu komplet publiczności.

Siatkarze MOS Wola wygrali ten mecz bardzo zdecydowanie 3:0 i zrewanżowali się zespołowi z Gdańska za porażkę w ćwierćfinale 2:3. Siatkarze z Woli zaimponowali skutecznością w bloku, co spowodowało, że drużyna z Gdańska zatraciła śmiałość w ataku. Tylko w pierwszej partii siatkarze MOS-u zdobyli 6 punktów bezpośrednio blokiem.

W drugiej i trzeciej partii siatkarze z Woli zdecydowanie dominowali na boisku, grając dobre spotkanie.

MOS Wola Warszawa - Trefl Gdańsk 3:0 (25:20)(25:15)(25:16)

Sklad MOS Wola: Grzymała, Siewierski, Grot, Kacperkiewicz, Rećko, Kuć, Jaglarski (libero) oraz Borowski

Maciej Kuć otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika MOS-u w turnieju.

W trzecim dniu turnieju Chemik Bydgoszcz wygrał 3:0 (25:9)(25:8)(25:12)  z Błyskawicą Szczecin

FOTOGALERIA z Turnieju Półfinałowego Kadetów w hali MOS Wola mozna obejrzeć na stronie MOS Wola na facebooku:

Na zakończenie turnieju dyrektor MOS Wola Paweł Wasilewski wręczył puchary wszystkim uczestniczącym w turnieju drużynom. Najlepsi zawodnicy wszystkich drużyn otrzymali upominki ufundowane przez Dzielnicę Wola m.st. Warszawy.

Końcowa kolejność turnieju półfinałowego w hali MOS-u:

1/ Chemiik Bydgoszcz                6 pkt        sety 9:2 awans

2/ UMKS MOS Wola Warszawa    5 pkt              8:3 awans

3/ Trefl Gdańsk                        4 pkt              3:6

4/ Błyskawica Szczecin              3 pkt               0:9

Turniej finałowy Mistrzostw Polski kadetów odbędzie sie w Nowym Tomyślu w terminie 7-11 maja br.