Młodzicy MOS Wola na trzecim miejscu w Dreźnie na 12.Międzynarodowym Turnieju Striezel - Cup 2013

W turnieju w Dreźnie uczestniczyło 15 drużyn z 4 krajów: Austrii, Polski, Włoch i Niemiec. Drużyna trenera Mateusza Jaworskiego rozegrała siedem spotkań i ostatecznie zajęła trzecie miejsce w zawodach. Gospodarze cieszyli się bardzo, że po raz pierwszy od 2008 roku wygrała drużyna z Niemiec.

W dniach 6-9 XII 2013 drużyna UMKS MOS WOLA Warszawa w kategorii młodzików brała udział w Międzynarodowym Turnieju 12. Striezel - Cup 2013 w Dreżnie. W turnieju uczestniczyło 15 zespołów z 4 państw europejskich.  Nasza drużyna przebywała w Dreźnie na zaproszenie klubu VC Dresden, z którym MOS Wola współpracuje od wielu lat. Przed sezonem w tym roku na turnieju seniorów przebywała w Dreźnie drużyna drugoligowa MOS Wola. W 1.Bundeslidze w VC Dresden gra na wypożyczeniu zawodnik MOS Wola Alan Wasilewski, który był w Dreźnie przy naszym zespole młodzików i m.in. wręczał nagrody zwycięskim zespołom.

W sobotę 7 XII druzyna MOS Wola grała następujące mecze:

MOS - ASV Dachau 0:2

MOS – STS Volley Bolzano Ita 2:0

MOS – VC Postdam – Waldstadt 2:0

MOS – VSG Hannover 2:0

W niedziele 8 XII kolejne spotkania:

Ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce w grupie i w ćwierćfinale spotkaliśmy się z zespołem TSC Berliner, który pokonaliśmy 2:1.

Następnie w półfinale graliśmy z Volley Juniors Thuringen, późniejszym zwycięzcą turnieju i ulegliśmy 1:2.

W meczu o 3 miejsce wygraliśmy 2:0 z austriackim zespołem Hot Volley Wiedeń 2:0.

Trener Mateusz Jaworski tak skomentował występ drużyny w Dreźnie:

- Jestem zadowolony z postawy całego zespołu, elementy nad którymi pracujemy wyglądają u nas coraz lepiej. Cieszy mnie coraz lepsza gra chłopaków, którzy walczą o pierwszą szóstkę. To pokazuje, że jesteśmy coraz bardziej wyrównanym zespołem i zdrowa rywalizacja w zespole na pewno wyjdzie nam na dobre. Cieszy mnie również ponowne wyróżnienie Aleksandra Jassa, który został wybrany do trójki najlepszych graczy turnieju. Chłopak jest na fali.