Juniorki MOS Wola wygrały VI Turniej o Puchar Prezydenta Płocka

Drużyna juniorek MOS Wola trener Elżbiety Lizińczyk wygrała w Płocku tradycyjny, VI. Turniej o Puchar Prezydenta miasta z udziałem pięciu zespołów.

ZWYCIĘSTWO JUNIOREK W PŁOCKU

W dniach 8-9 września nasze juniorki brały udział w VI Turnieju o Puchar Prezydenta Płocka. Startowało 5 zespołów: juniorki i kadetki Gospodarzy (Volley Płock), Legionovia Legionowo, MKS Skierniewice, MOS Wola. Mimo iż nasze dziewczęta pojechały w niepełnym składzie (bez Oli Grzeszczak, Kasi Jędrzejewskiej, Małgosi Nadowskiej, a chora Iza Szyjka rozegrała tylko pierwsze spotkanie), turniej zakończył się pełnym sukcesem juniorek z Woli. Wynik tym bardziej cenny, gdyż zespół MOSu nie dysponował żadną rozgrywającą.  Funkcje te pełniły nominalne atakujące Ola Świercz i Marta Robaszkiewicz, a na pozycji Libero Izę Szyjkę zastępowała Klaudia Kucharska z młodszego zespołu kadetek.

Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym” – 3 sety (każdy wygrany set to 1 punkt).

Końcowa kolejność turnieju:

1.       MOS Wola Warszawa

2.       Legionovia Legionowo

3.       Volley Płock II

4.       Skierniewice

5.       Volley Płock I

MVP turnieju wybrano kapitankę MOS Wola Olę Kołtuniak, najlepszą zawodniczką MOS Olę Świercz.

Drużyna MOS za I miejsce otrzymała okazały puchar, a wszystkie zawodniczki i trenerzy złote medale.

Skład zespołu MOS Wola: Ola Kołtuniak, Anna Bratman, Monika Lubiak (pozyskana z drużyny Volley Płock), Ola Świercz, Anna Karcz, Marta Robaszkiewicz, Olga Wątroba-Sikorska, Klaudia Kucharska, Iza Szyjka

W najbliższym tygodniu nasze zespoły dziewcząt rozpoczną rywalizację w rozgrywkach o Mistrzostwo Mazowsza. W środę o 19:30 MOS I – MOS II w kategorii kadetek, w czwartek o 17:30 MOS – Plas w kategorii juniorek. Kibiców serdecznie zapraszamy.