Turniej finałowy juniorów o mistrzostwo Mazowsza roztrzygnięty. MOS Wola poza podium.

W niedzielę 22.01 w hali OSiR przy ul. Polnej rozegrano ostatnie gry finałowego turnieju juniorów. Metro łatwo ograło zespół Net Ostrołęka 3:0, a w meczu o pierwsze miejsce lepsi okazali się Czarni Radom, wygrywając z MKS MDK również 3:0. MOS Wola po raz pierwszy w historii rozgrywek juniorów na Mazowszu znalazł się poza podium.

Ostatniego dnia turnieju zespół z Ostrołęki grał z drużyną Metra. Net w tym turnieju nie pokazał dobrej formy. Nie ugrał ani jednego seta. Trener Włodzimierz Nowaczyk miał problemy kadrowe w ostatnich meczach, ale i tak jego zespół zagrał poniżej oczekiwań.

ASPS Net Ostrołęka - KS Metro Warszawa 0:3 (12:25, 12:25, 21:25)

Ostatni mecz turnieju to zarazem finał. Gry w turnieju ułożyły się tak, że oba zespoły przed rozegraniem meczu zajmowały dwa pierwsze miejsca. Zwycięzca przez następny rok dzierżyć będzie tytuł Mistrza Mazowsza. W związku z tym oczekiwania kibiców  były duże w stosunku do postawy drużyn i poziomu gry. Niestety,widowisko było jednostronne, Czarni Radom rozbili MKS MDK w każdym elemencie. Rozpoczęli mecz od prowadzenia 8:0. Punktowali przeciwnika mocną zagrywką i dokładną grą na kontrze. Cały mecz wygrali wyraźnie, bez straty seta.

RCS Czarni Radom - MKS MDK Warszawa   3:0 (25:17; 25:17; 25:19)

Klasyfikacja końcowa turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza:

1. Czarni Radom

2. MKS MDK Warszawa

3. KS Metro Warszawa

4. UMKS MOS Wola Warszawa

5. ASPS Net Ostrołęka

Trzy pierwsze zespoły będą reprezentować Mazowsze w Mistrzostwach Polski Juniorów. Drużyna juniorów UMKS MOS Wola zajmując czwarte miejsce, po raz pierwszy w historii mistrzostw Mazowsza, znalazła się poza podium.