Kadeci '95 gorsi w dwumeczu od zespołu juniorów z Ostrołęki

W czwartek (5.01) przy dość licznej widowni zawodnicy MOS II Wola (kadeci występujący w lidze juniorów Mazowsza) ograli rywali w emocjonującym meczu 3:2. W Piątek (6.01) w Ostrołęce przegrali 0:3 i odpadli z walki o mistrzostwo I ligi juniorów.

W czwartkowy wieczór odbył się pierwszy z dwóch meczów pomiędzy zespołami MOS-u II Wola i Pekpolu Ostrołęka. Mecz ten cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców, którzy głośno dopingowali swój zespół. Zawodnicy zrewanżowali się im dobrą grą i wygraną w pięciosetowym pojedynku.

Net Ostrołęka od początku postawił wysoko poprzeczkę wygrywając pierwszą odsłonę aż siedmioma punktami. Dwa kolejne sety padły łupem naszego zespołu, ale po nerwowych końcówkach. Niestety mosiacy nie potrafili postawić „kropki nad i” i oddali czwartego seta w stosunku 21:25. Na szczęście ostatnia, piąta partia od początku do końca była kontrolowana przez gospodarzy, a w końcówce wręcz nie dali szans rywalom wygrywając 15:10.

MOS Wola II- ASPS Net Ostrołęka
3:2 (17:25; 25:23; 25:23; 21:25; 15:10)

Skład MOS-u: Wójcik, Choiński, Waliński-Trzewik, Ziółkowski, Kulik (K), Augustynik, Mata, Kozak, Siuta, Nieora, Żyluk (L), Koncewicz (L)

Mecz rewanżowy odbył się w piątek (6.01) w Ostrołęce. Nic nie zapowiadało takiej wysokiej porażki jaką ponieśli nasi zawodnicy. Każdy set grali jak równy z równym. Z gry, co prawda nie można było wskazać faworyta, wynik każdego seta rozstrzygał się w końcówce. Niestety na korzyść ostrołęczan.

ASPS Net Ostrołęka - MOS Wola II

3:0 (25:22; 25:23; 25:23)

Skład MOS-u: Wójcik, Choiński, Waliński-Trzewik, Ziółkowski, Kulik (K), Augustynik, Mata, Siuta, Nieora, Żyluk (L), Koncewicz (L)

Ostatecznie to zespół z Ostrołęki awansował do dalszej walki o mistrzostwo ligi, a naszemu zespołowi pozostała walka o piąte miejsce w lidze juniorów. Kadeci '95 w swojej kategorii wiekowej nie rozpoczęli jeszcze play off-ów.