Wygrana drugiego zespołu juniorów MOS WOLA z KPS Siedlce.

Po dwóch setach wydawało się, że to będzie szybkie spotkanie zwłaszcza, że z rywali jakby zeszło powietrze a trzeciej partii przyjezdni popełniali błąd za błędem. Niestety, nasi juniorzy szybko dostosowali poziom gry do przeciwników. czwartą piłkę setową wykorzystał zespół z Siedlec a my zmuszeni byliśmy do mobilizacji w secie czwartym. Pierwsze spotkanie z KPS Siedlce zapisujemy na swoje konto.

Dobrze rozpoczęli juniorzy MOS WOLA pojedynek z rywalami z Siedlec. Od początku pierwszego seta dyktowali warunki na boisku. Najmocniejsze elementy tej partii to blok Łychowski – Cholewiński, którym zdobywają również 25 pkt.

Drugą partię podopieczni trenera Nowika rozpoczęli z problemami pozwalając odskoczyć rywalom na 4 pkt. Punkty tracimy przy wymuszonych błędach bloku oraz popełniając błędy w asekuracji. Szaniawski M. odrabia punkty po swojej zagrywce doprowadzając do remisu po 9. I to właśnie on bryluje na lewym skrzydle ucząc przeciwników pokory. Do gry rywali wkradło się trochę nerwówki, co zauważył sędzia dyktując czerwoną kartkę. Od tego momentu obejmujemy prowadzenie i ostatecznie seta kończymy 25:22.

W trzeciej odsłonie gramy swoimi najlepszymi elementami. Blok Łychowski – Cholewiński staje się nie do przebicia, Szaniawski punktuje skrzydłami błędy własne przeciwników tylko pomagają naszemu zespołowi. W końcowej części trzeciego seta juniorzy MOSu poczuli rozluźnienie, które wykorzystują przeciwnicy. Mamy pierwszą piłkę meczową , której niewykorzystujemy posyłając atak w aut. Setowej piłki nie wykorzystują również juniorzy z Siedlec. Dopiero przy trzeciej piłce setowej dla rywali udaje się zakończyć przyjezdnym trzecią partię 27-29, a nam pozostaje zawalczyć w czwartym. Wracamy na swoje tory , i bez problemów pokazujemy się z najlepszej strony wygrywając do 19 i całe spotkanie 3-1.

UMKS MOS WOLA Warszawa II – KPS Siedlce 3-1 ( 25:19, 25:22, 27:29, 25:19)

Skład zespołu juniorów: Łychowski A., Maroszek K., Pawełas P., Szaniawski M., Brysiak M., Czyżak M., Melaniuk F., Biernacki M., Kurowski J., Marcinkiewicz R., Cholewiński J., Kielak M., Dąbrowski D., Jachowski S.

Trener: Nowik A., Goździkiewicz K., Cop K.

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa