Juniorzy MOS Wola wygrali turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski.

Drużyna juniorów MOS Wola pokonała 3:0 UKS Serbinów Biała Podlaska w meczu o pierwsze miejsce w turnieju 1/4 mistrzostw Polski. Obydwa zespoły awansowały do turniejów półfinałowych, które odbędą się za dwa tygodnie.

W meczu o 3.miejsce UKS Chemik Olsztyn wygrał 3:0 z LKS Promień Mońki

MOS Wola Warszawa - UKS Serbinów Biała Podlaska 3:0 (25:15)(25:19)(25:14)

MOS Wola:
Dziubański, Neneman, Strzeżek, Pawlewicz, Iliński, Drzyzga, B.Strzeżek (libero) oraz Nowocień, Kaczmarek, Makowski, Behr, Nassalski.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała tylko do stanu 6:6. Potem siatkarze MOS Wola uzyskiwali coraz wiekszą przewagę. Rozgrywający MOS-u, Fabian Drzyzga rozdzielał piłki do wszystkich zawodników. Atakowali Strzeżek, Pawlewicz, Dziubański oraz środkowi, Neneman i Iliński. Siatkarze Serbinowa mieli kłopoty z zablokowaniem szybkich akcji gospodarzy. MOS Wola prowadził 16:9, 18:11, 20:13 i cały czas konsekwentnie realizował plan taktyczny. Seta zakończył Patryk Strzeżek, zdobywając 24.punkt skutecznym atakiem, a za chwilę silną zagrywką zdobył ostatni punkt. Set 25:15 dla gospodarzy.

W drugiej partii z wielkim animuszem rozpoczęli goście i prowadzili 2:0, 4:2, 6:3. Skutecznie atakowali  kolejno Szypulski, Łęgowski i Kodrzycki. Goście utrzymywali prowadzenie , mimo że gospodarze przeprowadzili kilka efektownych akcji w wykonaniu Patryka Strzeżka i  Krzysztofa Dziubańskiego. Środkowa część drugiego seta to ciekawe widowisko , a wynik był często remisowy. Było 13:13, 17:17. Od tego momentu siatkarze MOS Wola zaczęli grać bez błędów i szybko uzyskali przewagę 20:17. Trener gości, Maciej Sobieraj poprosił o przerwę. Po czasie skutecznie zaatakował reprezentacyjny środkowy drużyny gości, Łukasz Wiśniewski, ale  po chwili kolejne punkty zdobyli dla gospodarzy Patryk Strzeżek atakiem oraz Iliński i Drzyzga blokiem. Zakończył seta asem serwisowym Patryk Strzeżek. Set 25:19 dla MOS Wola.

Trzeci set to szybkie prowadzenie MOS-u Wola 6:2, 8:4 10:5. Po efektownym trójbloku w wykonaniu Nenemana-Nowocienia-Strzeżka było 12:7 dla MOS Wola. W drugiej części seta trener Felczak wprowadził do gry zmienników:  Makowskiego, Kaczmarka, Nassalskiego i Behra. Seta zakończyli gospodarze trójblokiem , a następnie atakiem Jakuba Nowocienia. partia wygrana przez gospodarzy 25:14.