Fotoreportaż z pobytu drużyny siatkarzy MOS Wola (rocznik 1993) w Berlinie

Jak już podawaliśmy, siatkarze MOS Wola z rocznika 1993 wygrali Międzynarodowy Turniej w Berlinie. Dzisiaj więcej szczegółów o grze w turnieju i fotki z pobytu w Niemczech.

Siatkarze MOS Wola wygrali Międzynarodowy Turniej "Bärenmenü CUP 2007" w Berlinie, z udziałem 16 drużyn.

Wszystkie drużyny podzielono na cztery grupy, po cztery zespoły w grupie.

W grupie  eliminacyjnej MOS Wola grał z drużynami:

VCA Hypo (Austria)

Berliner TSC II (Niemcy)

VC Angermunde (Niemcy)

Po kłopotach z przepisami gry (jeden zawodnik po kolei może wykonać 2 zagrywki i musi nastąpić przejście, zagrywający nie może atakować nawet z II linii itp.) i nerwowej atmosferze, MOS Wola przegrał swój pierwszy mecz  z VCA Hypo Austria  1:2 (25:23; 17:25, 17:19)

Pozostałe mecze , już przy zapoznaniu się z przepisami niemieckimi dla tej kategorii wiekowej  ,  swobodnie wygrane przez MOS Wola , po 2:0 i wyjście do dalszych gier ćwierćfinałowych.

Kolejna grupa to pech polskich zespołów, bo wszystkie trafiły do jednej grupy ćwierćfinałowej :

Metro I Warszawa

Metro II Warszawa

MOS  WOLA Warszawa

Bitterfeld I (Niemcy)

Pierwszy mecz z Metrem I to tradycyjnie pojedynek z wynikiem 2:1, niestety dla Metra. Dwa pozostałe mecze musieliśmy wygrać,  żeby awansować do najlepszej czwórki turnieju , lecz przy dużym już zmęczeniu wszystkich ekip gra trochę przypominała loterię. Duże znaczenie miały tu umiejętności techniczne, które zaważyły o zwycięstwie.

Po bardzo męczących meczach, wymagających wyjątkowej koncentracji MOS WOLA awansował do półfinału, wygrywając mecze z Bitterfeld I (Niemcy) i z Metrem II Warszawa , zdecydowanie po 2 : 0.

Do dalszych gier w czwórce najlepszych zespołów awansowało więc z tej grupy Metro I Warszwa i MOS WOLA Warszawa.

W niedzielę rano MOS rozegrał półfinałowe spotkanie z gospodarzami , Berliner TSC  I . Chłopcy nasi , przystąpili do gry już wypoczęci , mocno skupieni  i po kilku wyrównanych akcjach zdobyli przewagę, której nie oddali już do końca seta. Drugi set to od początku zdecydowane prowadzenie MOS-u i wyraźne zwycięstwo. W tym momencie drużyna MOS Wola była juz w wielkim finale i czekała na drugiego finalistę. Zastanawiano się czy będzie polski finał. Tak się stało, bo Metro I Warszawa  zdecydowanie pokonało 2:0 przeciwnika z Austrii, VCA Hypo.

Historia spotkań MOS-u i Metra w roczniku 1993, w tym sezonie , to mecze kończone teabreakiem. Tak też było w finale berlińskiego turnieju . Obie drużyny zagrały dobre spotkanie, walka toczyła się punkt za punkt. Obie drużyny prezentowały publiczności dobre akcje z atakami, kiwkami i walecznymi obronami. Mecz mógł się podobać , aczkolwiek niemiecka publiczność początkowo przyglądała się biernie. O zwycięstwie Metra w pierwszym secie zadecydowały sytuacyjne akcje, aczkolwiek drużyna MOS-u wykazała się charakterem w końcówce i wyrównała ze stanu 20:24 do remisu 24:24, ale niestety przegrała 24:26.

Drugi set to więcej błędów ze strony Metra i dobra gra blokiem MOS-u WOLA .  W trzecim secie początkowo prowadziło Metro (8:6), lecz później lepszą odpornością psychiczną i lepszą  skutecznością gry wykazali się zawodnicy MOS-u Wola, wygrywając 15:12.

W ten sposób siatkarze MOS WOLA zdobyli Puchar "Bärenmenü CUP 2007"