Trenerzy w MOS Wola

Krzysztof Felczak

Krzysztof FELCZAK ur. 03.01.1962 r.

Trener koordynator sekcji męskiej oraz wiceprezes UMKS Wola przy MOS Wola.

Koordynator Regionalny w projekcie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Członek Wydziału Trenerskiego i Zespołu Metodycznego PZPS. Członek Komisji Szkolenia MWZPS.

Absolwent AWF Warszawa (1985 rok). Trener piłki siatkowej I klasy.

Uczestniczył w obozach i stażach szkoleniowych w Belgii, Włoszech i USA.

Wykładał na kursach i konferencjach szkoleniowych prowadzonych przez PZPS, S.O.S., wojewódzkie związki piłki siatkowej a także w Niemczech i Białorusi.

W swojej karierze zawodowej krótko pełnił rolę komentatora telewizyjnego meczów piłki siatkowej.

W MOS Wola rozpoczął pracę w 1986 roku, bezpośrednio po ukończeniu studiów. Był trenerem grup chłopców w MOS Wola na wszystkich etapach szkolenia, od minisiatkówki do 2 ligi. Przez wiele lat trenował grupy juniorów MOS Wola.

Przez kilka sezonów, oprócz pracy w MOS Wola, trener Krzysztof Felczak pracował z seniorami Stolarki Wołomin, z którymi przeszedł drogę od II ligi, przez I ligę, do Polskiej Ligi Siatkówki (dwukrotnie zajął VI miejsca w tych rozgrywkach). Następnie przez prawie trzy sezony był trenerem AZS Politechnika Warszawska.

Krzysztof Felczak był również trenerem drugiej reprezentacji Polski seniorów i członkiem sztabu kadry Raula Lozano.

W MOS Wola trener Krzysztof Felczak pracował z medalistami mistrzostw świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych. Wśród podopiecznych nie brakuje również uczestników Igrzysk Olimpijskich.

Do najbardziej znanych należą: śp. Arkadiusz Gołaś (IO w Atenach 2004), Zbigniew Bartman (mistrz Europy 2009, IO w Londynie 2012), Fabian Drzyzga (mistrz świata 2014 i 2018, IO w Rio de Janeiro 2016), Grzegorz Łomacz (mistrz świata 2018, IO w Rio de Janeiro 2016), Damian Wojtaszek (mistrz świata 2018) i Daniel Pliński (mistrz Europy 2009, wicemistrz świata 2006, IO w Pekinie 2008).

Kilku następnych zdobyło medale na mistrzostwach świata lub Europy w kategoriach młodzieżowych (Maciej Kosmol, Bartosz Gawryszewski, Tomasz Drzyzga i Mateusz Gorzewski) a wielu kolejnych uczestniczyło w rozgrywkach PlusLigi.

Zespoły MOS Wola prowadzone przez trenera Krzysztofa Felczaka zdobywały medale w młodzieżowych mistrzostwach Polski. Na szczególne uznanie zasługują cztery tytuły w rywalizacji o mistrzostwo Polski juniorów w latach 2000, 2003, 2004 i 2008. Ponadto na uwagę zasługują wicemistrzostwo Polski juniorów w 1999 r. i 2005 r., trzecie miejsce w mistrzostwach Polski juniorów w 2007 r. oraz wicemistrzostwo Polski kadetów w 1998 r. i brązowy medal w tej kategorii wiekowej w 1999 r.

Do ważniejszych osiągnięć zawodowych trenera Krzysztofa Felczaka można zaliczyć również awanse ze swoimi drużynami do wyższych klas rozgrywkowych: do 2 ligi z MOS Wola (dwukrotnie), do 1 ligi i PlusLigi ze Stolarką Wołomin.


 

 

Opcje strony

do góry