Aktualnie znajdujesz się na:

Piszą o nas

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

ECHO NA WOLI z dnia 7.06.2013r. "Fabryka mistrzów siatkówki" znowu z medalem.

 

Wolska "fabryka mistrzów siatkówki" znowu z medalem

 

Siatkarze MOS Wola Warszawa, chłopcy z ul. Rogalińskiej, wywalczyli tytuł wicemistrzów Polski na zakończonych w Wielkopolsce Mistrzostwach Polski młodzików. W finałowym meczu o złoty medal, który odbył się Nowym Tomyślu, siatkarze z Woli ulegli, po niesamowicie zaciętym meczu, zespołowi Resovii Rzeszów 1:2 (25:21)(23:25)(14:16).

 

To już 28 medal mistrzostw Polski w siatkówce w kolekcji Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego z Woli, nazywanego "kuźnią talentów" lub "wolską fabryką mistrzów siatkówki".

W turnieju finałowym uczestniczyło osiem najlepszych drużyn młodych siatkarzy w Polsce, a wolscy zawodnicy wygrali kolejno cztery spotkania, wszystkie po 2:0, z Wifamą Łódź, Kasztelanem Międzyrzecz, Serbinowem Biała Podlaska, a następnie już w półfinale z Dunajcem Nowy Sącz. Piąty mecz, finałowy z Resovią Rzeszów stał na bardzo wysokim poziomie i oczarował kibiców. Gospodarze zadbali o wspaniałą organizację i oprawę jak w Lidze Światowej, dopisała publiczność, a emocje były ogromne. Zadbano o to, by ci, którzy nie mogli przyjechać na mistrzostwa, mogli je oglądać w telewizji internetowej.

Ten medal to wielki sukces młodego trenera zespołu Konrada Copa, dla którego to pierwsza praca trenerska w życiu. To on stworzył od podstaw ten zespół, odnosił z chłopcami sukcesy w minisiatkówce (Puchar Polski w 2010 roku), a teraz wicemistrzostwo Polski w pierwszym starcie w Mistrzostwach Polski. - Jestem bardzo dumny z chłopaków za serce, które włożyli w turniej - mówił trener. - Mieliśmy w tych mistrzostwach niesamowitą zdolność wychodzenia z ciężkich opresji i odradzania się, nawet kiedy wynik był niekorzystny. Rozegraliśmy naprawdę znakomity turniej, w którym porażki doznaliśmy dopiero w finale i to minimalnym stosunkiem punktowym. W całym turnieju straciliśmy dwa sety w pięciu meczach. Niestety, te najważniejsze... Po meczu finałowym byliśmy bardzo rozgoryczeni, ale potem przyszła refleksja, że zrobiliśmy wspaniałą rzecz, a niektóre zespoły chciałyby być na naszym miejscu. Wycisnęliśmy z siebie maksimum. Każdy z nas może uczciwie spojrzeć w lustro i powiedzieć "Dałem z siebie wszystko". Zostawiliśmy po sobie bardzo dobry obraz gry i mimo porażki w finale wstydu klubowi nie przynieśliśmy. Chciałbym podziękować moim młodym wojownikom za zaufanie, jakim mnie obdarzyli i całkowite podporządkowanie systemowi pracy i wartościom, które wyznaję. Dla mnie jesteście jak młodsi bracia i tworzycie moją drużynę marzeń. Obiecuję Wam, że jeszcze się "odkujemy" i ten upragniony złoty medal zdobędziemy - zakończył trener Konrad Cop.

Warto podkreślić, że dwaj siatkarze MOS Wola znaleźli się także wśród nagrodzonych indywidualnie najlepszych zawodników Mistrzostw Polski. Kapitan Daniel Grzymała odebrał nagrodę dla najlepszego przyjmującego, a liczący 204 cm wzrostu Konrad Bączek został uznany za najlepiej blokującego zawodnika mistrzostw.

- Jesteśmy szczęśliwi, że wreszcie ktoś młody powiększa kolekcję medali dla naszego klubu. Mamy w kolekcji klubowej dużo medali, ale jeszcze nigdy nie mieliśmy medalu w kategorii młodzików (do lat 15). Konrad Cop to wspaniały pasjonat trenerskiego fachu, bardzo zdolny i pracowity, skromny młody człowiek - powiedział prezes Uczniowskiego Międzyszkolnego Klubu Sportowego przy MOS Wola Krzysztof Zimnicki. - Pomagamy mu bardzo, bo na to zasługuje i liczymy na jego dalszy zawodowy rozwój oraz na kolejne medale.

Bardzo zadowolony z kolejnego sukcesu jest także dyrektor MOS Wola Paweł Wasilewski. - Cieszę się, że nawiązujemy do świetnych tradycji MOS Wola, że po raz kolejny udowadniamy, że nasz ośrodek należy do czołówki siatkarskich sekcji młodzieżowych w Polsce. Mam nadzieję, że medalowe sukcesy MOS Wola oraz nasi wybitni absolwenci, którzy są naszą wizytówką, zachęcą młodych, zdolnych kandydatów i kandydatki na mistrzów siatkówki, aby zgłaszali się do naszego ośrodka. Nasza kadra trenerska zapewnia bardzo wysoki poziomszkolenia sportowego, zapraszamy wszystkich chętnych. Więcej informacji na stronie www.moswola.pl.

Tytuł wicemistrza Polski 2013 roku ekipa MOS Wola wywalczyła w następującym składzie: Daniel Grzymała (kapitan), Konrad Bączek, Maksymilian Warzywoda, Adrian Kacperkiewicz, Kamil Rusak, Wiktor Siewierski, Mateusz Rećko, Mateusz Laskowski, Maciej Kuć, Kacper Żabicki, Paweł Borowski, Aleksander Jass, Bartosz Kreft, Maciej Kusiński, Rafał Prokopczuk, Adam Sieczka-Jankowski. I trener Konrad Cop, II trener Krzysztof Felczak, statystyk drużyny Bartosz Kaczmarek, trener przygotowania siłowego Bartłomiej Kruszewski, kierownik drużyny Andrzej Warzywoda, szef ekipy, prezes UMKS MOS Wola Krzysztof Zimnicki.

Dziewczyny też dobrze

Bardzo dobry wynik osiągnęły także siatkarki wolskiego ośrodka. Drużyna dziewcząt trenera Artura Wójcika w kategorii kadetek (16-17 lat) zajęła piąte miejsce w Mistrzostwach Polski, które rozegrano w Kętrzynie, a Paulina Bałdyga wybrana została najlepszą rozgrywającą. Warto podkreślić, że jest ona kapitanem reprezentacji Polski kadetek, które odniosły sukces zdobywając w kwietniu tytuł mistrzyń Europy w Czarnogórze, po wygraniu w finale 3:2 z reprezentacją Włoch."

Oto link do wydania internetowego gazety "Echo na Woli" : http://www.gazetaecho.pl/wolska-fabryka-mistrzow-siatkowki-znowu-z-medalem_64794

Opcje strony

do góry