Aktualnie znajdujesz się na:

Piszą o nas

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

KURIER WOLSKI - Międzynarodowy Turniej Siatkówki Wola-CUP

KURIER WOLSKI Nr 104/405 z 29 listopada 2012

Międzynarodowy Turniej Siatkówki Wola-Cup

W 26. edycji zagrały 32 zespoły chłopców z Austrii, Niemiec, Słowacji i Polski.

To międzynarodowe wydarzenie siatkarskie odbywa się z przerwami od 1980 roku. W dniach 9-11 listopada zawodnicy z rocznika 1998 rywalizowali w hali Reduta, a turniej mini-siatkówki (rocznik 2000) odbył się w Gimnazjum 48 przy ul. Deotymy.

   - To był bardzo udany organizacyjnie i sportowo turniej. Gralismy w dwóch halach niezależne zawody z udziałem ponad 300 zawodników. W przedsięwzięcie zaangażowanych było prawie 100 osób - trenerów, rodziców i wolontariuszy - posumował dyrektor MOS Wola Paweł Wasilewski.

W kategorii młodzików wygrali gospodarze z UMKS MOS Wola, przed Wifamą Łódź i HotVolleys Wiedeń. W turnieju minisiatkówki zwyciężył zespół UKS Piast Krotoszyn, przed UKS Plas Warszawa i MOS Wola.

Turniej otworzył zastępca burmistrza Mieczysław Zmysłowski, obecni byli m.in. radny Marek Backiel, prezes UMKS MOS Wola Krzysztof Zimnicki, dyrektor Gimnazjum nr 48 Marzena Małaszkiewicz i poseł Michał Szczerba. Impreza odbyła się dzięki dofinansowaniu miasta, a honorowy patronat objęła Rada i Zarząd Dzielnicy Wola.

W Turnieju Wola-Cup oprócz polskich wystartowały też do tej pory drużyny z 60 zagranicznych klubów. jako młodzi chłopcy grali w nim późniejsi reprezentanci Polski: Grzegorz Wagner, Paweł Zagumny, Paweł Papke, Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz i Fabian Drzyzga.

Red.

Opcje strony

do góry