Aktualnie znajdujesz się na:

Piszą o nas

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

GAZETA WOLI i BEMOWA - Święto siatkówki na Woli

GAZETA WOLI i BEMOWA z 23 listopada 2012 Nr 20 (170)

Święto siatkówki na Woli

W hali OSiR Wola przy ul. Redutowej 37 oraz w hali Gimnazjum nr 48 na sześciu boiskach jednocześnie w kategorii młodzika i minisiatkówki 32 chłopięce zespoły z czterech krajów rywalizowały w 26. Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Młodzieżowej WOLA-CUP 2012. W trzy dni (9-11 listopada br.) rozegrano w sumie 96 meczów.

Turniejowe mecze stały na wysokim poziomie, a organizatorzy (Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy - MIędzyszkolny Ośrodek Sportowy Wola) zaprosili cztery drużyny zagraniczne: hotVolleys Wiedeń z Austrii, VC Dresden i Berliner TSC z Niemiec oraz Slavię Svidnik ze Słowacji, a także czołowe zespoły z całej Polski.

   Uroczystego otwarcia turnieju dokonał zastępca burmistrza Woli Mieczysław Zmysłowski. Obecni byli także: dyrektor OSiR Wola Bartosz Kusior, przewodniczący komisji sportu w dzielnicowej radzie Marek Backiel, a zespół sportu na Woli reprezentowali kierownik Wiesław Kwiatkowski i Jolanta Piątkowska.

   Prezes UMKS MOS Wola Krzysztof Zimnicki witając gości i prezentując historię turniejów WOLA-CUP przypomniał, że w tym turnieju uczestniczyli jako młodzi chłopcy późniejsi znakomici siatkarze - reprezentanci Polski: Grzegorz Wagner, Paweł Zagumny, Paweł Papke, Arkadiusz Gołaś, Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga.

   Po trzydniowych zmaganiach w 26. Międzynarodowym Turnieju Siatkówki Młodziezowej  WOLA-CUP w kategorii młodzików wygrali gospodarze z UMKS MOS Wola Warszawa przed Wifamą Łódź i hotVolleys Wiedeń. W turnieju mini (czwórki) wygrali chłopcy z UKS Piast Krotoszyn, przed UKS Plas Warszawa i UMKS MOS Wola Warszawa.

Wszystkie 32 uczestniczące w turnieju drużyny nagrodzono pucharami, a najlepszych medalami. Najlepszy zawodnik każdej drużyny otrzymał wyróżnienie i statuetkę siatkarza. Nagrody wszystkim zespołom wręczał poseł Michał Szczerba, który jest sympatykiem siatkówki i obserwował z zaciekawieniem mecze finałowe w młodszej i starszej kategorii wiekowej.

Po raz pierwszy na otwarciu i zamknięciu turnieju zaprezentowały się siatkarskie cheerleaderki z MOS Wola. Zespół dziewcząt w ośrodku na Woli powstał we wrześniu, ale osiągnął już dobry poziom i zebrał zasłużone oklaski.

   - Oglądaliśmy naprawdę wspaniałe święto siatkówki młodzieżowej. Prawie sto meczów w turnieju to duża dawka dla młodych adeptów siatkówki. Każdy zespół rozegrał sześć spotkań. W obydwu turniejach oglądaliśmy wiele wspaniałych, zaciętych pojedynków, stojących na wysokim poziomie. Pokazało się bardzo wielu wysokich i sprawnych chłopców - tak podsumował turniej prezes Krzysztof Zimnicki.

Na zdjęciu: mecz finałowy o pierwsze miejsce MOS Wola (niebieskie koszulki) - Wifama Łódź 2:1.

Opcje strony

do góry