Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tak to dzisiaj - Międzynarodowy Dzień Mężczyzn.

Chociaż w polskiej świadomości kulturowej Dzień Mężczyzn nie może konkurować rozmachem z powszechnie obchodzonym Dniem Kobiet, jego znaczenie pozostaje niezaprzeczalne.

Bez Was nic by nie było, więc składamy Wam serdecznych życzeń bukiet: abyś zawsze służył  mi:
SIŁĄ gdy popsuje się odkurzacz,
ŚMIECHEM gdy mnie życie zacznie wkurzać,
RADĄ gdy popadnę w wątpliwości,
CIAŁEM gdy zapragnę też miłości!
Przyjmij życzenia chłopie kochany
w dniu Twojego Święta od znajomej baby,
niech Ci się spełnią wszystkie Twe marzenia
i niech realne staną się pragnienia.

Obchodzone w Polsce 10 marca święto kontrastuje z datami w innych rejonach świata, gdzie uroczystości często przypadają na inny dzień. Jakie wartości promuje Międzynarodowy Dzień Mężczyzn i jak można uczcić to święto?  W siatkarskim stylu Panowie MOS WOLA odniosą sukces w Mistrzostwach Mazowsza, siatkarki WAN MOS WOLA za moment zrobią prezent swojemu trenerowi Patriakowi, jeszcze inni mężczyźni dadzą się zaprosić na uroczysty obiad lub kolację. Bedą oczywiście niekonwencjonalne pomysły naszych Pań , by święto Mężczyzn wymalowało się na twarzach naszych Panów.  Życzymy Wam nasi Mężczyźni przede wszystkim zdrowia, dużo sił dla naszych kapryśnych charakterów i obyście zawsze czuli sie potrzebni . Wszystkiego najlepszego nasi Mężczyźni!!!!

I troszkę historii .....

Dzień Mężczyzn w 2024 roku obchodzony jest 10 marca. W Polsce i niektórych innych krajach tradycyjnie przyjmuje się marcową datę tego święta, co wiąże się z chrześcijańskimi korzeniami i pamięcią o czterdziestu męczennikach z Sebasty. Ci mężczyźni, będący częścią legionu rzymskiego, zginęli śmiercią męczeńską w 320 roku, odmawiając złożenia ofiar pogańskim bóstwom, co uczyniło ich symbolem męstwa i odwagi.

Wspomnienie tych męczenników obchodzone w Kościele katolickim 10 marca stało się inspiracją do ustanowienia tego dnia jako momentu celebracji męskości i męskich cnót.

My Kobiety i  Kobietki życzymy Wam , aby jedynym męczeństwem Mężczyzn było  

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry