Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

To był bardzo dobry weekend Młodziczki III MOS WOLA Warszawa.

Najmłodsze Młodziczki III MOS WOLA w minioną sobotę rozegrały swój 2 turniej ligowy w Ostrołęce. W lidze rywalizowały : AZS AWF Warszawa, UMKS MOS Wola III, MUKS Radomka II, OTPS Nike II Ostrołęka, UKS Iskra II Warszawa. Rozegranie 4 meczy w jeden dzień dla młodych adeptek siatkówki było wyzwaniem i sprawdzeniem odporności , wytrzymałości i postępów umiejętności siatkarskich. Egzamin dziewczęta zdały na 5.

Z 3 zwycięstwami 2-0 i jedną porażką 0-2 podopieczne trenerki Małgorzaty Dzido awansowały do ligi wyższej. Młodziczki MOS WOLA III Warszawa rozpoczeły od meczu z OTPS Nike II Ostrołęka (2010) . W pierwszym secie walczyły na równi ze starszymi wiekowo koleżankami z boiska. Skuteczność drużyny spadła w w końcówce seta i to przeciwniczki cieszyły się wygraną .  W drugim secie  rywalki wylały nam wiadro głowy na głowę. Przy bardzo skutecznej i trudnej zagrywce jednej z zawodniczek Ostrołęki uciekały marzenia o nawiązaniu równorzednej rywalizacji. Długie "0" przez połowę seta będzie jak mara ciążył nam jak biczyk do pracy trenigowej.  Coś nas negatywnie zaczarowało i  długo nie mogłyśmy się obudzić by ruszyć do przodu. Zakończenie drugiego seta więc do 14 było więc już osiągnięciem. Przegrana szybko wyrzucona z głowy i do następnych meczy ruszyłyśmy z przysłowiowego kopytka.  Mecz z UKS Iskra II Warszawa (2010) wygrany pewnie w dobrym stylu . Na parkiecie dziewczyny walczaki nakręcone na zwycięstwo osiągnęły swój cel. Godzinna przerwa i pizza dodała energii. Trzecie spotkanie z MUKS Radomka II (2011/2010) przy wspaniałym dopingu siatkarek z rocznika 2010 to koncertowa gra na parkiecie i poza nim. Koleżankom dziękujemy za wspaniałe dopingowanie, wszyscy doznaliśmy na własnej skórze iż kibic to 7 zawodnik na parkiecie. Ostatnie spotkanie z AZS AWF Warszawa (2010) również zakończone zwycięstwem 2-0. 
Cieszy postęp siatkarski wszystkich dziewcząt , który obserwowany jest z turnieju na turniej. Dodatkowo  najmłodsze młodziczki MOS WOLA pokazały iż potrafią pomimo zmęczenia zmobilizować się i utrzymać koncentrację. Większośc dziewcząt widzi na parkiecie potencjał rozwiązań taktycznych . Wprowadzamy  wiele urozmaiconych rozwiązań by być mniej przewidywalne dla rywalek. Oczywiście dużo pracy przed nami, ustepujemy przy rywalkach warunkami fizycznymi  i siłą , ale ta przyjdzie z czasem .    Wszystkie dziewczyny pokazały charakter, fantastycznie dopingowane  przez koleżanki pokazały , że tworzą zespół . Z roli kapitana świetnie wywiązała się Karolina Sidorenko, pomimo zmęczenia , które widać było w ostatnim meczu pokazała charakter. Dziękuję Wam wszystkim za  udany turniej . 
 
Skład zespołu: Ala  Balcerska, Anika Bogucka (L), Blanka Bozio, Lena Głowacka , Lusia Górecka (L), Liliana Majewska, Basia Markowska, Kasia Markowska , Oliwia Mielnicka, Tam Dam Kasia Nguyen, Alinka Połojańska,  Ola Radzik, Karolina Sidorenko (K), Dominika Warszton, Nikola Wysocka, 

Trenerka : Małgorzata Dzido

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa.
 

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry