Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

37 edycja Turniej Wola CUP 2023 odbędzie się pod patronatem prezydenta m.st Warszawy już w najbliższy weekend !!

Od piątku w hali KOŁO przy ulicy Obozowej 60 odbędzie się 37. Turniej WOLA-CUP 2023 w kategorii młodzików (2009 i młodsi). Rywalizować będzie 16 drużyn.

Turniej siatkówki młodzieżowej WOLA-CUP organizowany od lat przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy i UMKS MOS Wola.

Międzynarodowe Turnieje „WOLA-CUP” odbywają się od 1980 roku (z przerwami) i dotychczas startowały na Woli drużyny z 62 klubów zagranicznych z 17 krajów oraz setki drużyn z całej Polski. W turniejach "Wola-CUP" stawiało pierwsze kroki wielu świetnych siatkarzy, którzy po zakończeniu wieku młodzieżowego zostali wybitnymi reprezentantami kraju w pierwszej drużynie narodowej.

W "WOLA-CUP" startowali jako młodzi chłopcy m.in. późniejsi reprezentanci Polski, mistrzowie świata: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz i Damian Wojtaszek, którzy uczyli się grać w siatkówkę w MOS Wola. W turnieju Wola-CUP jako młodzi chłopcy startowali inni mistrzowie świata z klubów warszawskich, Paweł Zagumny (MKS MDK) i Karol Kłos (KS Metro).

Tegoroczna, 37. edycja turnieju Wola - Cup odbędzie się w dwóch terminach. W dniach 17-19 listopada odbędzie się turniej młodzików (U-16), natomiast w terminie 24-26 listopada turniej mini (U-14).

Turniej jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry