Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Poznaliśmy kadrę polskich siatkarek! "Naszym celem jest awans"

To początek artykułu o reprezentacji U 18 wśród których jest 4 Mosowianki: Anna Dorywalska, Natasza Ornoch , Marysia Kaczmarzyk, Gabriela Robińska ( będąca na wypożyczeniu z KS METRO Warszawa. W dniach 20–26 listopada w łotewskim Dyneburgu zostaną rozegrane mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA). Turniej będzie jednocześnie eliminacjami do przyszłorocznego kontynentalnego czempionatu U18. Kadra dziewcząt z rocznika 2007 przygotowuje się do tej imprezy w Giżycku.

W mistrzostwach EEVZA Polska zagra z Ukrainą, Estonią, Litwą, Azerbejdżanem, Gruzją i Łotwą. 23 listopada będzie dla polskich siatkarek dniem odpoczynku. Pierwszym przeciwnikiem podopiecznych trenera Marcina Orlika będzie reprezentacja Ukrainy.

– Bardzo prawdopodobne, że będzie to gra o pierwsze miejsce i awans do mistrzostw Europy. Oczywiście z szacunkiem podejdziemy do każdego rywala. Zawodniczki wyjdą na boisko w każdym spotkaniu maksymalnie skoncentrowane. Naszym celem jest zdobycie awansu do mistrzostw Europy – powiedział trener kadry Polski, Marcin Orlik.

 

Zgrupowanie w Giżycku rozpoczęło się 5 listopada. W 14-osobowej kadrze jest dziewięć zawodniczek ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku. W trakcie zgrupowania z zawodniczkami i sztabem szkoleniowym współpracowała psycholog Michalina Błaszczyk.

Reprezentacja Polski na mistrzostwa Europy Wschodniej (EEVZA):

rozgrywające: Nadia Siuda, Wiktoria Szewczyk
przyjmujące: Maria Minkiewicz, Natasza Ornoch, Daria Wieczorek, Liliana Wójcik
atakujące: Dominika Mrożek, Gabriela Robińska
środkowe: Anna Dorywalska, Weronika Janusz, Maria Kaczmarzyk, Maja Koput
libero: Nicole Gucwa, Aleksandra Wika.

Sztab szkoleniowo-medyczny:
Marcin Orlik – trener
Sebastian Tchórz – asystent trenera
Rafał Gąsior – asystent trenera
Michał Dudek – asystent trenera
Andrzej Peć – asystent trenera
Olga Chmielewska – fizjoterapeutka
Przemysław Szuta – trener przygotowania motorycznego.

Artykuł : https://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2023-11-13/poznalismy-kadre-polskich-siatkarek-naszym-celem-jest-awans/?fbclid=IwAR3-Dbi8XRXE0d_pq8yWqH4JDOay32l0_Lr9bJyQCkdncnm-XcAkI_0L8LY

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry