Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

III miejsce młodziczki III w turnieju Legii

Naprawdę lubimy brąz. To kolejny turniej w którym podopieczne trenerki Małgorzaty Dzido stają na podium po niedzielnej rywalizacji . Siatkarki rozegrały dzisiaj 5 spotkań dwusetowych. Na swoje konto zapisały 2 wygrane, 2 remisy i jedną porażkę . W turnieju udział wzięły : Legia 1 (roczniki 2008/09), Raszyn Orlęta (roczniki 2010/11), Esperanto I (roczniki 2009/2010), Legia II (roczniki 2010/2011) Esperanto II (roczniki 2011/12).

Rywalki postawiły więc poprzeczkę , dzięki której uczyłyśmy się siatkówki - cokolwiek to znaczy. Były lepsze i gorsze momenty , wszystkie do analizy i przerobienia. 

Wyniki turnieju: 

MOS WOLA - Legia 1  1-1 (25:22, 15:22)

MOS WOLA - Orlęta Raszyn   1-1 (16:25, 25:18)

MOS WOLA  - Esperanto 2   2-0  (25:15, 25:20)

MOS WOLA - LEGIA 2   2-0   (25:15, 25:20) 

MOS WOLA - ESPERANTO 1  0-2 (6:25, 10:25)

Komentarz trenerki:  Turniej stał na wysokim poziomie zważywszy , iż przyszło nam rywalizować z bardziej doświadczonymi siatkarkami za którymi stały warunki fizyczne i siła oraz ogranie i lepszy kunszt sztuki siatkarskiej.  Z zespołem ESPERANTO 1 spotykamy sie drugi raz , pierwszy raz na turnieju rozstawieniowym.  Zalety doświadczenia miały swoje odzwierciedlenie w wyniku. Kłopoty z przyjęciem po silnej zagrywce weryfikowały  przebieg spotkania.   Na równi grało się nam z drużyną Legii1 , uczyłyśmy się tego zespołu goniąc wynik w pierwszym secie i dobrej końcówce seta  i niestety poległyśmy przy zagrywce jednej z siatkarek strony przeciwnej w drugim .   Siatkarki Orlęta Raszyn również rozsypały naszą grę w pierwszym secie. W drugim zagrałyśmy z uwagą doprowadzając do remisu w setach. Dzisiaj na parkiecie debiutowała Dominika Warszton, miała dobre wejście , widać było zaangażowanie i parę punktów wyrwała rywalkom. Drugą debiutantką była Oliwia Wierzba , pierwsze koty za płoty. Starałam się wprowadzać do każdego seta świeże dziewczęta by posakowały parkietu.  Turniej towarzyski postrzegamy jako droga do ciągłego rozwoju umiejętności siatkarskich.  Cieszy fakt , iż kolejny raz dziewczyny stanęły na podium.  Medale niech będą dużą motywacją do systematyczności i większego zaangażowania treningowego. Bardzo dziękuję za zaproszenie i wspaniałą organizację . Do zobaczenia na parkietach ..

Skład zespołu: Alicja Balcerska , Anika Bogucka (L), Blanka Bozio, Dominika Brzozowska, Lena Głowacka , Górecka Lusia (L) Liliana  Majewska(L) , Karolina Michalska , Kasia  Nguyen, Alina Połojańska , Aleksandra Radzik , Dominika  Warszton ,  Oliwia Wierzba (L), Nikola Wysocka. 

 

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry