Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

II miejsce trójek MOS WOLA w Turnieju "Jokery Glinka Academy 2023"

Dobry weekend kontynuują podopieczne trenerki Małogrzaty Dzido. Tym razem w kat. trójek dziewczęcych minisiatkarki stanęły na podium na II miejscu w Turnieju "Jokery Glinka Academy 2023". 25 zespołów rywalizujących w 5 grupach wyłoniło grupę finałową do której trafiły Mosowianki. Po 4 zaciętych meczach z 3 zwycięstwami i z jedną porażką 20-21 zajmujemy piękne II miejsce . Widowisko siatkarskie w wykonaniu tej grupy skupiło uwagę wszystkich zgromadzonych w hali sportowej.

Wyniki turnieju: 

Faza grupowa: 
MOS WOLA - Lolek 2 Kluczewo  21:11
MOS WOLA  - Dargfil Tomaszów Maz. II  21:18
MOS WOLA - Tytan Ostowy 21:10
MOS WOLA  - Jagielończyk I 21:7 
 
W fazie finałowej dziewczęta wygrywają z Lolek Kluczewo I (21- 14), ulegają następnię Volley Poznań 1 (20-21), pokonują (21-14) Metro Warszawa, i na koniec pokonują (21-18) Lider Konstantynów.
 
Komentarz trenerki:" Brawa dla waszystkich dziewczyn dzisiaj grających. Na fali wczorajszego sukcesu , dzisiaj tójki zagrały bardzo dobry turniej. Rozkręcały się z meczu na mecz, grając skoncentrowane od początku turnieju, zwłaszcza , że reguły turnieju były bezlitosne - tylko zespoły z I miejsc  wchodziły do grupy finałowej, więc nie można było pozwolić sobie na potknięcie w I fazie.  W II fazie rywalizacja przebiegła na bardzo wysokim poziomie , ale determinacja dziewcząt i motywacja mogły budzić tylko podziw.  Każdy mecz miał swoją historię, ale zapamiętam mecz z Poznaniem, w którym dziewczęta grały punkt za punkt,  wyprowadziły 3-4 punktową przewagę , która spowodowała rozluźnienie i to co z trudem się wypracowało skruszało. Miałyśmy nawet piłkę meczową 20-18., ale dwa błędy własne , zła decyzja, spowodowała wyrównanie 20-20 .  Potem dobry pomysł i  gorsze wykonanie i piłka spadła z siatki na nasz parkiet , po czym cieszyły się ze zwycięstwa rywalki.  To była dobra szkoła, bo w kolejnych spotkaniach koncentracja dziewcząt na najwyższym poziomie pozwalała kończyć sety z bezpieczną rezerwą punktową. Zespół w tym składzie grał w turnieju trójkowym po raz pierwszy, pokazał mocne i słabsze strony . Dla mnie ogromna wskazówka do pracy. Dziewczynom należą się wielkie brawa , bo zagrały z determinacją wiedząc co chcą osiągnąć. Można się od nich uczyć. Jestem przedumna z nich. Jakość gry zespołu zauważona przez zgromadzonych. Idziemy naprzód .." 
 
Kolejność końcowa: 
1 msc   Volley Poznań
2 msc  MOS WOLA Warszawa
3 msc  Lider Konstantynów
4 msc  Metro Warszawa
5 msc Lolek Kluczewo
 
MVP  Karolinka Sidorenko
 
Skład zespołu:  Alinka Połojańska, Karolina Sidorenko, Marysia Piwkowska, Patusia Wasser 
 
Trener: Małgorzata Dzido
 
Specjalne podziękowania dla Pana Dariusza Waser, Piotra Piwkowskiego za pomoc w organizacji, wsparcie dziewcząt i trenerki ;) i wspaniałą atmosferę. To był bardzo udany weekend . Dziękuję !
 
Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa
 
 
 

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry