Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

III i V miejsce czwórek dziewczęcych w Turnieju "Jokery Glinka Academy 2023"

Po roku ponownie rywalizujemy w świetnie przygotowanym turnieju "Jokery Glinka Academy 2023" w Tomaszowie Mazowieckim. W tym roku rywalizowałyśmy w kategorii wyższej " czwórkach dziewczęcych". W turnieju wzięło udział 15 zespołów z całej Polski. Po całym dniu rywalizacji zajmujemy 3 i 5 miejsce.

Wszystkie zespoły podzielone na 3 grupy rozegrały mecze do 21 systemem każdy z każdym w fazie grupowej. 

MOS WOLA I z wynikiem 3 zwycięstw i jedną porażką zakwalifikował się do grupy finałowej:

MOS I - Pasek Będzin 8-21
MOS I  - MCKiS Jaworzno II  21:11
MOS I - 13 Joker  Tomaszów Maz. I  21:18
MOS I - Gala Skarżysko Kamienna  II  21:5

MOS WOLA II do grupy finałowej dostał się z kopletem zwycięst:

MOS II - Joker  Tomaszów Maz.III 21:12
MOS II - Amber Kalisz I 21: 17
MOS II - Gala Skarżysko Kamienna I  21:16
MOS II - Dargfil Tomaszów Maz. I 21:20 
 
W fazie finałowej znalazły się : MOS I, MOS II, Będzin, Jaworzno I, Amber I. Po zmiennej grze ostatecznie pierwszy zespół w 2 fazie doznaje 2 wygrane i 2 porażki zajmując ostatecznie 3 miejsce, natomiast drugi zespól plasuje się na miejscu V. 
Kolejność końcowa: 
I msc  Pasek Będzin
II msc  Amber Kalisz I
III msc MOS WOLA I
IV msc MCKiS Jaworzno I
V msc MOS WOLA II
 
MVP zespołu: Kasia Michorowska 
 
Komentarz trenerki: " Turniej miał charakter towarzyski, zadaniem było ogrywanie dziewcząt w kategorii czwórek oraz wprowadzenie nowicjuszek w tej kategorii.  Brawo za postawę dla Kasi Nguyen , Dominiki Brzozowskiej , Oli Radzik, Zuzi Rączkowskiej. Doświadczenia z parkietu przyniosą w perspektywie swój pozytywny wynik, dają również obraz aktualnych deficytów techniczno - taktycznych na tle  bardzo predysponowanych rywalek. Turniej bardzo ważny zwłaszcza , że dziewczęta częściej bywają na parkiecie szóstkowych młodziczek , aniżeli czwórek.  Trzecie miejsce w turnieju wydaje się być absolutnie zasłużonym miejscem . Drugi zespół pomimo zajęcia V miejsca wydawał się grać lżej, miał więcej dobrych fragmentów gry i zepsól dużo krwi zespołowi z Będzina . W pierwszej bardzo dobrej połowie dziewczęta wypracowały 7 punktowe prowadzenie, ale rozluźnienie jakie się wkradło niestety  zniwelowało przewagę i ostatecznie dziewczeta musiały uznać wygraną rywalek.  Jest to również nauka dla młodych siatkarek.  Dziękuję dziewczetom za grę i wynik , musimy przegadać mecze i do pracy w nowym tygodniu. Jutro turniej tórjek dziewczęcywch, więc ponowny powrót do Tomaszowa Mazowieckiego. " 
 
Składy zespołów:
MOS I: Alicja Balcerska, Kasia Nguyen, Ola Radzik, Kasia Michorowska, Lena Głowacka , Karolina Michalska
MOS II: Blanka Bozio , Dominika Brzozowska, Nikola Wysocka, Anika Bogucka, Lusia Górecka, Zuzia Frączkowska , Basia Markowska
Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa

 

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry