Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

MŁODZICY MOS WOLA MISTRZAMI POLSKI!!

Młodzicy MOS WOLA Warszawa rocznik 2006 na trwałe zapisują się w kartach historii naszego klubu. W finałowym meczu z SKPS Dunajec Nowy Sącz wygrywamy 2:0 i zdobywamy wymarzone złote medale Mistrzostw Polski Młodzików. Ten mecz miał podwójną wagę: siatkarze trenera Damiana Włocha walczyli o najwyższy laur a spotykając się drugi raz z zespołem Dunajca, musieli udowodnić sobie, że porażka w fazie grupowej z tym rywalem była przypadkiem.

To prawda, złapali pazura siatkarskiego pokonując kolejnych przeciwników  w drodze do finału. Udowodnili, że złoto jest tylko dla super dysponowanych fizycznie, technicznie, taktycznie i mentalnie. Stanęli do meczu finałowego twardsi ale i z ogromnym respektem do przeciwnika. Szacunek na boisku i do siebie, a to jak wysoką kulture siatkarską posiadają nasi siatkarze świadczy chociażby gest podziękowania dla przeciwnika we wczorajszym meczu z Treflem, czy również dzisiaj.  Ukłon i brawa dla kibiców, którzy wspierali ich w chwili kryzysu boiskowego i w chwilach chwały. Dzisiaj, jutro i w najbliższych dniach to abosutnie ich chwile!
 
Dziękujemy Wam Młodzicy Mos Wola za chwile emocji i radości jakie nam ofiarowaliście, dziękujemy sztabowi szkoleniowemu, który mądrze pokierował tym zespołem w drodze do ich sukceszu.
 
Dzięujemy Rodzicom i Kibicom, których udział w tym dzisiejszym szczęściu jest ogromny i wieloletni. 
Przyjdą chwile na podsumowania, analize i kolejne plany związane z siatkarzami....ale dzisiaj ukłon w stronę tych młodych siatkarzy. 
 
UMKS MOS Wola Warszawa - SKPS Dunajec Nowy Sącz 2:0 (25:18, 25:22).
MVP meczu finałowego: Gabriel Cieślik.
 
Ceremonia medalowa:
 
Wyłoniono najlepszą drużynę Mistrzostw Polski Młodzików.
Wśród złotej drużyny znaleźli się siatkarze UMKS MOS WOLA Warszawa
Najlepszy atakujący: Aleksander Nowik
MVP turnieju : Jakub Krzemiński
 
Kolejność końcowa Mistrzostw Polski Młodzików: 
I miejsce    UMKS MOS WOLA Warszawa
II miejsce SKPS Dunajec Nowy Sącz
III miejsce KS METRO Warszawa
IV miejsce TREFL Gdańsk

Tak ostani mecz i zdobycie złotego medalu przez naszych zawodników możemy przeczytać na oficjalnej stronie PZPS: https://www.pzps.pl/pl/aktualnosci

UMKS MOS Wola objął prowadzenie 4:1. Na zagrywce wyróżniał się Aleksander Nowik. Filip Szlachcikowski i Jakub Krzemiński podwyższają prowadzenie drużyny z Warszawy na 8:3. Zawodnicy SKPS Dunajca popełniają błędy na zagrywce. Ich gra nie układa się. UMKS MOS Wola prowadzi 13:9 i czas dla trenera z Nowego Sącza. W drużynie Dunajca wyróżniał się Bartłomiej Szyszka, który punktuje i atakiem, i zagrywką. Przy stanie 15:13 o czas poprosłi trener UMKS MOS Wola. Przerwa nie pomogła, za chwilę był remis po potrójnym bloku na Szlachcikowskim. Cały czas zagrywał Szyszka. Krzemiński wziął na siebie ciężar zdobywania punktów w kolejnych akcjach. Warszawski zespół wyszedł na prowadzenie 21:16. As serwisowy Pawlaka dał warszawiakom piłki setowe. Czas dla Dunajca, a po przerwie po raz kolejny siatkarze z Małopolski nie radzą sobie z zagrywką Wojciecha Pawlaka, rozgrywającego UMKS MOS Wola.
Od początku drugiego seta gra toczyła się punkt za punkt przy niewielkiej przewadze UMKS MOS Wola. Po kolejnym bloku Nowika było 11:8. Szymon Sobczyk i Bartosz Szyszka wyróżniają się w drużynie SKPS Dunajec, UMKS MOS Wola ma więcej atutów, a przede wszystkim popełnia mniej błędów. Warszawianie powiększają prowadzenie do 18:14 i czas dla drużyny z Nowego Sącza, która po przerwie cały czas walczy, ale to stołeczni pewnie zmierzają po zwycięstwo 22:17. Jednak do medalu jeszcze daleko. UMKS MOS Wola prowadzi 24:22. W ostatniej akcji dwukrotnie piłkę dostaje Nowik. Jego ataki są podbijane i długą wymianę kiwką w środek kończy Wojciech Pawlak.
 
Skład zespołu UMKS MOS WOLA Warszawa: Wojciech Pawlak (kapitan), Dawid Walenciak, Aleksander Nowik, Filip Szlachcikowski, Mikołaj Sioćko, Jakub Krzemiński, Daniel Chodorowski, Gabriel Cieślik, Jan Frączyk, Kuba Satkiewicz, Dawid Borkowski, Adrian Kita, Kajetan Stojek, Jan Klacza, Maciej Lazar.
 
Sztab szkoleniowy:
Damian Włoch - I trener
Konrad Cop - II trener
Franek Melaniuk- statystyk
Paweł Wasilewski - dyrektor MOS Wola
 
PS . Mazurek Dąbrowskiego niechaj dla tych siatkarzy będzie  początkiem  siatkarskiej kariery sportowej > 
Fotorelacja z meczu:  

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry