Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Złotka z Rogalińskiej”. Kolejny medal MOS Wola

Zapraszamy do artykułu autorstwa redaktora Marcina Kalickiego . Siatkarki MOS Wola Victoria Lubowidz zdobyły złote medale Mistrzostw Mazowsza Młodziczek. W turnieju finałowym odbywającym się w sobotę i niedzielę w Nadarzynie warszawianki wygrały wszystkie spotkania. Marcin Kalicki

W sobotę stołeczny zespół rozegrał dwa mecze. Przed południem podopieczne trenerów Radosława Krukowskiego i Artura Kubkowskiego w derbach stolicy pokonały UKS Atenę 2:0, a popołudniu wygrały z LTS Legionovią Legionowo również bez straty seta. W niedzielnej walce o złoty medal siatkarki MOS-u zmierzyły się z gospodyniami zawodów – GLKS Nadarzyn. Po trzydziestu siedmiu minutach wszystko było jasne. Warszawski zespół okazał się lepszy pewnie sięgając po złoto.

Wyniki Mistrzostw Mazowsza Młodziczek 2021:

MOS Wola Victoria Lubowidz – UKS Atena Warszawa 2:0 (25:7, 25:19)

GLKS Nadarzyn – LTS Legionovia Legionowo 2:1 (25:23, 19:25, 15:12)

GLKS Nadarzyn – UKS Atena Warszawa 2:1 (25:12, 22:25, 18:16)

LTS Legionovia Legionowo – MOS Wola Victoria Lubowidz 0:2 (16:25, 12:25)

UKS Atena Warszawa – LTS Legionovia Legionowo 1:2 (18:25, 26:24, 7:15)

MOS Wola Victoria Lubowidz – GLKS Nadarzyn 2:0 (25:6, 25:12)

Klasyfikacja końcowa mistrzostw:

1.      MOS Wola Victoria Lubowidz

2.      GLKS Nadarzyn

3.      LTS Legionovia Legionowo

4.      UKS Atena Warszawa

Złote medale w barwach MOS Wola Victoria Lubowidz wywalczyły: Joanna Bartosiewicz, Dominika Kiszelewska, Karolina Wyszkowska, Zofia Jackiewicz, Agata Bartosiewicz, Zofia Czajkowska, Maja Daca, Maja Wydmańska, Maja Buczyńska, Oliwia Zielińska, Oliwia Jaroń, Klaudia Gajewska, Jagoda Salbert, Natasza Ornoch.

Warszawianki zgarnęły również nagrody indywidualne. Najlepszą środkową została Oliwia Jaroń, przyjmującą Maja Daca, zaś MVP całych mistrzostw – Maja Wydmańska.

Turniej finałowy w Nadarzynie chętnie podsumowały „Złotka” z Woli: – Jesteśmy bardzo z siebie zadowolone, spełniliśmy wszystkie założenia trenerów. Cieszymy się, że udało nam się zdobyć złoto bez straty seta. Jednak dla mnie to dopiero pierwszy etap w tym co chcemy osiągnąć w tym sezonie. Walczymy dalej w drodze o złoto Mistrzostw Polski – mówi kapitan drużyny Maja Daca. – Uważam, że to był najlepszy turniej w obecnym sezonie. Każda z nas dała z siebie 110%. Popełniałyśmy bardzo mało błędów własnych. Jestem bardzo szczęśliwa, że osiągnęłyśmy jeden z celów w tym sezonie. Nie poddajemy się i będziemy trenować jeszcze ciężej, żeby sięgnąć tych najwyższych celów – dodała Dominika Kiszelewska.

– Jesteśmy mistrzem Mazowsza! Dokładnie takie słowa miałam w głowie po ostatnim punkcie. Wielkie emocje, łzy szczęścia i niekończąca się radość. Zrobiłyśmy z dziewczynami super robotę od pierwszego do ostatniego punktu turnieju. Bardzo dobra zagrywka i mało błędów własnych zapewniły nam złoty medal. Pierwszy mecz z Ateną zaczęłyśmy od dobrej zagrywki. Ja sama zagrywałam pod rząd aż dwanaście razy. Po drugim wygranym secie skończył się nasz pierwszy mecz. Do drugiego spotkania podeszłyśmy z dobrym nastawieniem. Po drugiej wygranej było wielkie szczęście. Gramy o mistrzostwo Mazowsza! Wcześnie z koleżankami położyliśmy się spać i zjadłyśmy dobre śniadanie - dzięki tato i pojechałyśmy na hale. Jedyne słowa trenera jakie pamiętam do teraz to: Mamy wygrać! W mecz z Nadarzynem weszłyśmy z super nastawieniem i bez błędów własnych. Kolejny raz zagrywałam dwanaście razy pod rząd. Pierwszy set wygrałyśmy do 6. Przechodząc na drugą stronę siatki wiedziałyśmy, że kolejny set będzie trudniejszy. Wygrałyśmy do 12. MAMY TO! Pełna euforia i radość z sukcesu. Do tego jeszcze tytuł MVP turnieju, który zdobyłam. Jestem z całej drużyny bardzo dumna i szczęśliwa, że mogłyśmy to przeżyć razem. Cieszę się, że gram w takim zespole, z taką atmosferą i takimi super dziewczynami – zaznacza Maja Wydmańska.

Bardzo zadowolona jest również Oliwia Jaroń. – To były bardzo emocjonujące zawody. Do całego turnieju podeszłyśmy bardzo skoncentrowane z bojowym nastawieniem do wszystkich rozegranych meczy. Nasza drużyna w każdym elemencie zagrała bardzo dobrze co odzwierciedliło się w osiągnięciu mistrzostwa Mazowsza przez nasz zespół. Jest to dla nas duży sukces. Jestem bardzo dumna z mojego zespołu. Dziękuje mojej drużynie za super rozegrane zawody oraz trenerom za profesjonalne przygotowanie nas do turnieju.

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry