Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Nasi juniorzy bez straty seta wygrywają pierwszy mecz Mistrzostw Mazowsza!

W pierwszym dniu turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza bardzo ważne zwycięstwo nad Czarnymi Radom odnieśli podopieczni trenera Marcina Jackowicza!

Początek spotkania był wyrównany. W połowie seta po dwóch błędach Czarnych Radom i świetnym ataku Piotra Szlęzaka na trzypunktowe prowadzenie wyszli juniorzy MOSu (13:10). Radomianie jeszcze zbliżyli się do naszej drużyny na punkt (13:12). Jednak podopieczni trenera Jackowicza szybko odbudowali przewagę i później ją powiększyli. Set zakończył się błędem rywali w polu serwisowym.
 
Podobnie jak w poprzedniej partii od początku drugiego seta toczyła się wyrównana gra. Raz jedna, raz druga ekipa wychodziła na prowadzenie. Jednak od stanu 14:14 zacięła się gra MOSu. Trener Jackowicz wezwał swoich zawodników na rozmowę. Po przerwie jego podopieczni mozolnie zaczęli odrabiać straty. Dogonili rywala przy stanie 20:20. W końcówce granej na przewagi lepsi byli nasi juniorzy. Grali cierpliwie i zmuszali rywala do błędów.
 
Rozpędzeni siatkarze MOSu bardzo dobrze rozpoczęli trzecią partię (3:0). Jednak Radomianie nie zamierzali łatwo się poddać i szybko wyrównali. Dość długo toczyła się walka punkt za punkt. W pewnym momencie Czarni Radom odskoczyli na dwa punkty (15:17). Wtedy o czas poprosił trener Jackowicz. Przerwa wybiła z uderzenia serwującego Kacpra Sadala, który umieścił piłkę w siatce. Bardzo dobrze zafunkcjonował blok naszej drużyny i na tablicy pojawił się kolejny w tym secie remis (20:20). Ponownie w końcówce partii lepiej zagrali nasi zawodnicy i mogli się cieszyć ze zwycięstwa.
 
O pomeczowy komentarz poprosiliśmy trenera Marcina Jackowicza. Oto co powiedział: - Wygrywamy 3-0. Mecze otwarcia cechują się nerwowością i nie inaczej było dzisiaj. Jednak lepiej brzydko wygrać niż ładnie przegrać. Turniej trwa, tramwaj jedzie dalej. Liczę na dobra grę mojego zespołu. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Krzysiek Pawlak. Bardzo godnie zastąpił Bartka Gomułkę. Jednak gdyby inni zawodnicy dostali to wyróżnienie, myślę, że nie byłoby pretensji.
 
UMKS MOS WOLA WARSZAWA - RCS CZARNI RADOM 3:0 (25:18, 27:25, 25:22)

MVP: Krzysztof Pawlak

Skład MOS Wola: Karol Jakóbczak, Krzysztof Pawlak, Jakub Buczek, Piotr Szlęzak, Jakub Kurowski, Jakub Cholewiński, Michał Kulesza (L) oraz Dawid Bulira (L) oraz Maciej Pieńkowski, Wiktor Wojciechowski, Robert Marcinkiewicz, Bartosz Bagiński, Jędrzej Ziółkowski, Krystian Bartczak

Sztab szkoleniowy:  Jackowicz Marcin - I trener, Wójcik Krzysztof - II trener, Pater Bartosz  - fizjoterapeuta, Goździkiewicz Kacper - statystyk

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa.

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry