Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Sekcja siatkówki chłopców MOS Wola najlepsza w Polsce w 2020 roku !!!

Ogłoszono ranking najlepszych sekcji siatkówki młodzieżowej w Polsce w 2020 roku, prowadzony przez Ministerstwo Sportu i Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu. Bardzo dobre wyniki sekcji chłopców UMKS MOS Wola pozwoliły zająć pierwsze miejsce w kraju, sekcja dziewcząt na 8. miejscu.

Podsumowania udanego sezonu i osiągniętych wyników dokonał wiceprezes i koordynator szkolenia sekcji męskiej Krzysztof Felczak:  „Zwycięstwo w rankingu na najlepszą sekcję siatkarską w Polsce w 2020 roku to dla nas świetna wiadomość i wielkie osiągnięcie. Dokonaliśmy tego po raz szósty w naszej historii, poprzednio w latach 1999, 2000, 2001, 2003 i 2004. To efekt świetnej pracy zawodników, trenerów zespołów i całych sztabów szkoleniowych a także wielkiego grona naszej „Mosowskiej Rodziny”. Członkami tej rodziny są trenerzy i kluby, które współpracują z MOS Wola i powierzyli nam losy swoich wychowanków. Przypomnę, że na globalne wyniki w rankingu złożyły się: Mistrzostwo Polski juniorów, piąte miejsca kadetów i młodzików ale także świetna postawa młodszego zespołu młodzików w Mistrzostwach Mazowsza (4 miejsce) oraz szeroki udział naszych siatkarzy w kadrze Mazowsza na Olimpiadzie Młodzieży (2 miejsce).

W tym miejscu chciałbym złożyć serdeczne gratulacje i podziękowania wszystkim naszym zawodnikom, trenerom, rodzicom naszych młodych siatkarzy a także tym wszystkim, którzy wspierają nasz system szkolenia siatkarskiego w MOS Wola. Szczególne podziękowania kieruję w stronę władz Warszawy, Dzielnicy Wola i dyrekcji i pracowników Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego nr 6 oraz naszych partnerów: Tramwajów Warszawskich, DHL, Centrum Rehabilitacji Sportowej, firmy odzieżowej Staport, sportowych władz Białołęki i A&O Warszawa.”

Od lat MOS Wola zajmuje w siatkarskim rankingu czołowe lokaty, nasze sekcje chłopców i dziewcząt wielokrotnie wygrywały w Rankingu Ministerstwa Sportu.

Sekcja siatkówki chłopców MOS Wola Warszawa w roku 2020 znalazła się wśród najlepszych w Polsce i zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji młodzieżowych klubów w kategorii piłka siatkowa mężczyzn. Za naszym klubem uplasowały się m.in. ośrodki szkoleniowe z Jastrzębia-Zdroju, Gdańska, Częstochowy, czy Bydgoszczy.

Chłopcy z MOS Wola zdobyli 189,39 pkt (juniorzy 85,71 pkt., kadeci 35 pkt., i młodzicy 68,68 pkt.). Przypomnijmy, że we wszystkich kategoriach wiekowych nasze zespoły chłopców były w finałach mistrzostw Polski, a juniorzy zdobyli złoty medal Mistrzostw Polski 2020.

Dziewczęta z MOS Wola zajęły 8. miejsce w kraju. Przypomnijmy, że w latach 1987 i 1997 nasze siatkarki wygrywały ten prestiżowy ranking.

Sekcja siatkówki dziewcząt MOS Wola zdobyła 77,63 pkt (młodziczki 61,75 pkt i kadetki  15,88pkt).

Podsumowania sezonu i osiągniętych wyników sekcji dziewcząt dokonał sekretarz klubu i koordynator szkolenia sekcji Stanisław Lizińczyk:Cieszy fakt zajęcia tak wysokiego miejsca w klasyfikacji całego sezonu. Gratulujemy sekcji chłopców zwycięstwa w tym corocznym rankingu. Z naszego punktu widzenia ważne jest to, że na dorobek punktowy złożyły się wyniki drużyn kadetek i młodziczek, które pozostają w szkoleniu i mają ambicję na poprawę osiągnięć z sezonu 2019/20. Mamy nadzieję, na poprawę naszej pozycji w kolejnych sezonach.”

Gratulujemy naszym siatkarkom i siatkarzom wysokich lokat w Polsce. Wspólny dorobek obu sekcji wskazuje na to, że MOS Wola pozostaje w gronie czołowych młodzieżowych ośrodków szkolenia  siatkarskiego w Polsce. Podziękowania i gratulacje dla trenerów, pracowników MOS Wola i rodziców, którzy pomagają nam w działalności klubu. Serdeczne podziękowania należą się także trenerom tych klubów, które współpracują z nami i przekazały swoich podopiecznych do dalszego szkolenia w MOS Wola. Dziękujemy także wszystkim sponsorom wspierającym nasze działania.

Najlepsze młodzieżowe sekcje męskie w siatkówce w Polsce w roku 2020

  1. UMKS MOS Wola Warszawa                              189,39 pkt.
  2. Jastrzębski Węgiel SA                                                142 pkt.
  3. Trefl Gdańsk                                                                    136,54 pkt.
  4. Stowarzyszenie Częstochowska Siatkówka    108,2 pkt.

Najlepsze młodzieżowe sekcje kobiet w siatkówce w Polsce w roku 2020

  1. MKS Kalisz                                                                   113,7 pkt.
  2. KS Energetyk Poznań                                               102,85 pkt.
  3. LTS Legionovia Legionowo                                     91,38 pkt.

   8. UMKS MOS Wola Warszawa                                77,63 pkt.                              

 

W siatkówce plażowej chłopcy z MOS Wola zajęli 16 miejsce z dorobkiem 10 pkt. a dziewczęta zajęły 24 miejsce zdobywając 7 punktów.

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry