Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu kadetki MOS Wola wygrywają z Metrem

Podopieczne trenera Miecznikowskiego odniosły pierwsze zwycięstwo w Mazowieckiej I lidze kadetek. Na własnym parkiecie pokonały zespół KS Metro Warszawa 3:2 (25:23, 18:25, 23:25, 25:18, 15:13)

Początek pierwszego seta wyrównany, ale od stanu 7:7 przewagę zaznaczają nasze zawodniczki po udanych zagrywkach Bazgi. Przeciwniczki nie pozwalają odjechać z punktami i w końcówce pierwszej partii jest 18:18. Po nieudanych atakach przeciwniczek nasze siatkarki prowadziły już trzema punktami. Przewaga ta nieco stopniała, przez co trener Miecznikowski zdecydował się pod koniec seta wziąć czas. Ważny atak skończyła w końcówce Kabala zapewniając zwycięstwo w pierwszej partii 25:23.

Zawodniczki Metra zaczynają drugą partię z wysokiego C i wychodzą na prowadzenie 1:6. Przewagę wypracowaną w początkowej fazie seta utrzymuje do końca wygrywając do 18.

Trzeci set to przebudzenie naszej drużyny, która od początku zagrała pewnie w ataku. Presja nałożona na zespół Metra pozwoliła grać swoją siatkówkę (12:9). Niestety druga połowa tej partii należała do przeciwniczek. Z czasem siatkarki Metra zdołały odrobić straty, następnie wyjść na prowadzenie 17:18. Końcowa faza seta była w wykonaniu naszych rywalek bardzo dobra, w związku z czym trener Miecznikowski poprosił o czas przy wyniku 19:21. Przerwa wytrąciła przeciwniczki z uderzenia i na tablicy mamy wyniki po 23. Ostatecznie lepiej końcówkę zagrały zawodniczki Metra wygrywając do 23.

W początkowej fazie czwartego seta, dzięki dobrej grze w polu serwisowym Dalach uzyskujemy kilka punktów przewagi 6:2. Nasze zawodniczki grają pewnie w ataku i utrzymują przewagę 8:3 Druga połowa tej partii również należała do naszych zawodniczek. Udanym atakiem kończy seta Rostkowska. Wygrywamy do 18.

W Tie-breaku kadetki MOS Wola utrzymały koncentrację, a co najważniejsze wystrzegały się własnych błędów i to pozwoliło na uzyskanie przewagi od początku seta. Jednak końcówka meczu była niezwykle emocjonująca i wyrównana. Nasze zawodniczki nie wykorzystały trzech piłek meczowych i ze stanu 14:11 robi się wynik 14:13. Ostatecznie udany blok Bazgi kończy mecz 15:13.

MOS Wola Warszawa - KS Metro Warszawa 3:2  (25:23, 18:25, 23:25, 25:18, 15:13)

Skład MOS Wola: Turska P., Mróz N., Ciupak Z., Kabala P., Rostowska J., Rączka A., Bazga A., Dalach A., Malinowska A., Cybulska B., Grodzicka N., Chrostek A., Kozicka N. (libero), Budasz L. (libero).

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry