Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Walczymy o miejsce 5-6 w Mistrzostwach Polski Młodzików.

W Grudziądzu rozpoczął się drugi dzień MP Młodzików. W tym dniu poznajemy finalistów czempionatu oraz drużyny, które uplasują się na miejscach 5-8. Sponsorem turnieju jest firma PKN ORLEN.

Sobotę rozpoczęło mocne uderzenie - starcie UMKS MOSu Woli Warszawy z AKS V LO Rzeszów. Warszawianie żeby myśleć o awansie do strefy medalowej musieli wygrać to spotkanie. Mimo, że rzeszowianie jeszcze nie wygrali meczu w finałach MP, to od początku postawili zawodnikom MOSu naprawdę ciężkie warunki i w pierwszej odsłonie to właśnie zespół z Podkarpacia dominował na boisku. Warszawianie dopiero pod koniec seta doprowadzili do wyrównania, a potem poszli za ciosem i zapisali tę partię na swoim koncie. Kolejna odsłona także potoczyła się po myśli zespołu ze stolicy, który dzięki zwycięstwu przedłużył swoje szanse na awans do "czwórki". 

Zwycięstwo MOSu wywołało lawinę zdarzeń - tym razem to Jastrzębski Węgiel był pod ścianą i aby awansować do półfinałów musiał pokonać liderów grupy A - Trefl Gdańsk. Od początku spotkania widać było szczególną determinację w grze Ślązaków, którzy nie wstrzymywali ręki i ryzykowali w ofensywie, raz po raz punktując rywali. Pierwszy set dość gładko padł ich łupem, jednak w drugiej partii gdańszczanie postawili znacznie trudniejsze warunki. Po zaciętej i wyrównanej partii z wygranej cieszyli się jastrzębianie, którzy awansowali na 1.miejsce w grupie A. Tuż za nimi uplasował się zespół z Pomorza i to właśnie te drużyny zagrają w półfinałach rozgrywek. 

3.miejsce w grupie A zajął UMKS MOS Wola Warszawa, a na ostatniej lokacie rozgrywki grupowe zakończyło AKS V LO Rzeszów. Tak więc zespół MOS WOLA walczy o miejsca 5-6 w Mistrzostwach Polski Młodzików

GRUPA A: UMKS MOS Wola Warszawa - AKS V LO Rzeszów 2:0 (25:23, 25:15), MVP: Mateusz Taczała

GRUPA A: AT Jastrzębski Węgiel - TREFL Gdańsk 2:0 (25:19, 25:23), MVP: Mikołaj Stąporek

https://www.pzps.pl/pl/rozgrywki/rozgrywki-seniorskie/ii-liga-mezczyzn/aktualnosci-ii-liga/mp-mlodzikow-grudziadz-dzien-2

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez UMKS MOS Wola Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry