Trenerzy w MOS Wola

Stanisław LIZIŃCZYK

Stanisław LIZIŃCZYK ur. 15.03.1953 r.

W sezonie 2016/2017 trenuje pierwszą drużynę młodziczek MOS Wola (rocznik 2002).

Absolwent Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego - (specjalizacja organizacja i zarządzanie), uprawnienia trenerskie uzyskał w 1985 roku na Podyplomowych Studiach Trenerskich (AWF Kraków).

Od 1986 roku rozpoczął pracę w MOS Wola, którą kontynuuje bez przerwy do dzisiaj. Organizacją i szkoleniem młodzieży trener Lizińczyk zajmował się również w szkole przy ul. Conrada 6, w której pełnił przez wiele lat  funkcję dyrektora (do roku 1999 - Szkoła Podstawowa nr 106, obecnie Gimnazjum nr 73 - Bielany). Jest on autorem funkcjonującego w tych szkołach od 1984 roku systemu klas z rozszerzonym programem wychowania fizycznego o profilu piłki siatkowej. Kilkudziesięciu wychowanków Szkoły Podstawowej nr 106 było zawodnikami Klubu MOS Wola.

Prowadzone przez trenera Lizińczyka drużyny zdobywały medale mistrzostw Polski: w 1996 r. - brązowy medal w Mistrzostwach Polski kadetek, w 1997 - złoty medal oraz tytuł mistrza Polski juniorek.

W ostatnich latach drużyny juniorek trenera St. Lizińczyka awansowały do finałów mistrzostw Polski, zajmując szóste miejsce w Polsce w roku 2005 i siódme miejsce w roku 2006 oraz na szóstym miejscu w kraju w roku 2009.

Odznaczony złotą odznaką "Za zasługi w sporcie" nadaną przez Ministra Sportu w roku 2010.

Bardzo udany dla trenera Lizińczyka był sezon 2013/2014. Wraz z drużyną kadetek zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w Tucholi. Kilka tygodni później prowadzona przez niego Kadra Mazowsza /rocznik 1998/,we wspaniałym stylu wywalczyła złote medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży we Wrocławiu. W mistrzowskim zespole Mazowsza występowało osiem zawodniczek klubu UMKS MOS Wola.
Sukcesy sportowe i wychowawcze trenera Lizińczyka doceniły władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Na tegorocznej jubileuszowej gali MOS-u i UMKS-u został uhonorowany Złotą Odznaką PZPS.

W tym sezonie zespół województwa mazowieckiego dziewcząt /rocznik 2002 / na Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale osiągnął duży sukces zajmując II miejsce zarówno w klasyfikacji turniejowej jak i generalnej. W zespole, którego I trenerem był pan Lizińczyk, występowało pięć zawodniczek klubu UMKS MOS Wola.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót