Siatkarze MOSu wygrywają w Tomaszowie Mazowieckim

W niedzielę 19.03.2017 w Tomaszowie Mazowieckim rozegrany został XII Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki w kategorii „3”. W turnieju tym wzięło udział 25 zespołów a wśród nich czołowe drużyny z Polski.

Zespół MOSu  trafił do V grupy, gdzie zmierzył się z Kędzierzynem I, Starogardem Gdańskim, Lechią Tomaszów 4 i Rawą Mazowiecką. Nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze zajmując  tym samym 1 miejsce i gwarantując sobie awans do najlepszej piątki turnieju.

Po przerwie obiadowej rozpoczęły się zmagania o strefę medalową.  W pierwszym meczu o medal zmierzyliśmy się z zespołem ATAK Elbląg,  v-ce mistrzem polski z zeszłego roku. Mecz ten, jak przystało na fazę finałową, stał na bardzo dobrym poziomie, wygrywaliśmy 6:1 niestety w końcowym rezultacie musieliśmy uznać wyższość kolegów z Elbląga. Po pierwszej porażce chłopcy wyciągnęli wnioski i do kolejnego starcia wyszli bardzo skoncentrowani , co skutkowało wygraną do 8 z Turkiem. Trzeci mecz, chyba najbardziej emocjonujący, z gospodarzem turnieju a jednocześnie z brązowym medalisto zeszłorocznego Kindera, zakończyliśmy wygraną 28:26. Pomimo iż przeciwnicy mieli już piłki meczowe, byliśmy w stanie opanować emocje i wygrać ten mecz.

Na samym końcu przyszło nam się zmierzyć z TREFLEM Gdańsk, który wygrał wszystkie dotychczasowe mecze. Siatkarze MOSu będąc na fali bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, wypracowali sobie dużą przewagę i ostatecznie wygrali do 14.

Po rozegraniu wszystkich meczy trzy zespoły z jednakowym bilansem zwycięstw czekały na liczenie małych punktów. W końcowym rozrachunku zajęliśmy 2 miejsce i przyszło nam zagrać w wielkim finale z zespołem z Elbląga.

Organizatorzy przygotowali transmisję internetową o 3 i 1 miejsce.

Jak na finał przystało, mecz był bardzo zacięty, jednak w końcówkach setów to zespół z MOSu przechylał szalę zwycięstwa na swoją stronę i w końcowym rozrachunku wygrał 2:0 w setach i został zwycięzcą turnieju.