Kadeci MOS Wola już mają SREBRO, które jutro mogą zamienić na ZŁOTO!!

Po dwóch bardzo dobrych, wygranych meczach kadeci MOS Wola już mają tytuł wicemistrzów Polski, a jutro zagrają o złoto! Wczoraj MOS wygrał 3:0 z Chemikiem Bydgoszcz, a dziś po dramatycznym meczu, pokonał Metro 3:2. GRATULACJE!

Dwa kolejne wspaniałe mecze zagrali nasi kadeci w finałach Mistrzostw Polski w Częstochowie. Najpierw wieczorem w środę, w decydującym meczu grupowym, pokonali Chemika Bydgoszcz.

Szczególnie pierwszy set był doskonały w wykonaniu obydwu drużyn. Wspaniałe wymiany, atomowe ataki, świetne zagrywki - to obraz gry w tej partii. Ale najwazniejsze, że zawsze ostatnia akcja była dla naszych. Świetna gra całej drużyny i set wygrany 25:15 , mimo pozornie wyrównanej gry.

W następnych setach nasz zespól grał nadal bardzo dobrze, a siatkarze Chemika cały czas walczyli także o awans. Drugi set wygrany 25:19.
W trzeciej partii gra też gra toczyła sie pod dyktando naszej druzyny i tylko w samej koncówce Chemik Bydoszcz podciągnął wynik na 20:25.

MOS WOLA - Chemik Bydgoszcz 3:0 (25:15)(25:19)(25:20)

Najskuteczniejsi w tym meczu byli w naszym zespole J. Nowocień 14 pkt i Patrzyk Strzeżek 13 pkt. Dobrze tym razem zagrali środkowi Iliński i Kaczmarek, świetnie grał libero Jonak, dobrze Łukasik i Drzyzga.W sumie wszyscy zasłużyli na wielkie słowa uznania i awans do czwórki !

PÓŁFINAŁ
W samo południe w czwartek odbył się mecz półfinałowy mistrzostw Polski pomiędzy dwoma zespołami z Warszawy.
Derby Warszawy na boisku w Częstochowie to kolejny wspaniały mecz w tym turnieju. Wszystkie mecze MOS-u, zdaniem wielu obserwatorów, to świetne mecze w tym turnieju.

Chłopcy z Metra postawili bardzo trudne warunki naszej ekipie i rozegrali doskonały mecz. W obronie Metro grało prawie bezbłędnie i broniło wręcz niesamowite piłki. Nasz zespół pokazał także doskonałą grę i licznie zebrani widzowie mieli prawdziwą ucztę siatkarską.
Ciągle zmieniające się sytuacje, świetne wymiany, efektowne parady - to obraz tego dramatycznego meczu.
W samej końcówce nasz zespół okazał sie bardziej odporny i uzyskał dopiero w piątej partii wyraźną przewagę, gdy siatkarze Metra wyraźnie opadli z sił.W końcówce meczu najwięcej zimnej krwi wykazał Igor Łukasik, który swoimi atakami przypieczętował sukces naszego zespołu.
Nasz zespół miał trudne chwile, bowiem w dzisiejszym meczu zawiodła nasza najsilniejsza broń , mianowicie blok.

MOS WOLA Warszawa - Metro Warszawa 3:2 (25:22)(16:25)(25:23)(20:25)(15:9)
Punkty dla naszej drużyny zdobyli:
Patryk Strzeżek 21 pkt, Igor Łukasik 21 pkt, Jakub Nowocień 17 pkt, Robert Iliński 8 pkt, Fabian Drzyzga 7 pkt, Bartek Kaczmarek 5 pkt.

W ten sposób mamy już wicemistrzostwo Polski, które jutro może zamienimy na złoto. Tego życzymy naszej drużynie. Przeciwnika finałowego poznamy wieczorem , po meczu Delic Pol częstochowa - MMKS Kędzierzyn Koźle.
Nasi siatkarze dziękują za liczne telefony gratulacyjne, dziękują także kibicom z Warszawy, którzy przyjechali do Częstochowy na półfinał i głośno pomagali naszej ekipie. Przyjechał m.in. także z nogą w gipsie, kontuzjowany Witek Pawlewicz.