W Biłgoraju trwają finały mistrzostw Polski kadetek

Kadetki MOS Wola przegrały 1:3 pierwszy mecz z UMKS Łańcut, w finałowym turnieju MP. W drugim dniu uległy Gwardii Wrocław 1:3, ale wygrany set może mieć jeszcze znaczenie. Nasze siatkarki mają nawet jeszcze szanse na awans do czwórki.

Wyniki pierwszego dnia - grupa przedpołudniowa:

Gwardia Wrocław : MCKiS Jaworzno - 3:0 (25:21, 25:12, 25:16)
MOS Wola Warszawa - UMKS Łańcut - 1:3 (25:22, 15:25, 20:25, 16:25)

Jak relacjonuje trener Stanisław Lizińczyk nasze dziewczęta zaczęły swój pierwszy mecz w mistrzostwach bardzo obiecująco i wygrały pierwszego seta 25:22.

Od drugiego seta było już jednak gorzej. Najbardziej dały się odczuć błędy w przyjęciu zagrywki. Gra rywalek z Łańcuta była coraz lepsza i widać było, ze nasze przeciwniczki są bardziej doświadczonym i ogranym zespołem.

W drugim meczu faworyt Gwardia Wrocław wygrała wysoko z Jaworznem.

W drugim dniu turnieju :
MCKiS Jaworzno - UMKS Łańcut 3:2
 Gwardia Wrocław - MOS WOLA Warszawa
3:1 25:19, 25:16, 17:25, 25:22

Wygrany set przez nasze siatkarki w meczu z faworytem - Gwardią Wrocław oraz zwycięstwo Jaworzna z Łańcutem stworzyło jeszcze teoretyczne szanse awansu do finałowej czwórki naszemu zespołowi.