Udział kadetów UMKS MOS w turnieju im. Jacka Wlazłowicza w Radomiu

W sobotę 24 września nasz młodszy zespół kadeta II wziął udział w dwudniowym turnieju im. Jacka Wlazłowicza w Radomiu. Turniej miał na celu sprawdzenie dyspozycji naszych chłopców przed rozpoczynającym się sezonem

Turniej miał na celu sprawdzenie dyspozycji naszych chłopców  przed rozpoczynającym się sezonem.  W pierwszym dniu turnieju nasz zespół prowadzony przez trenera Łukasz Janickiego i Łukasza Drzewieckiego zmierzył się z  Plasem Kielce. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany , dzięki znakomitej obronie obydwu zespołów i wyrównanej grze mecz stał na bardzo dobrym poziomie, dopiero koniec stela pierwszego jaki drugiego należał do zespołu z Kielc . Całe spotkaniu nasz zespół przegrał 2-0 ( 25-23; 25;23). Drugie spotkanie było również bardzo emocjonujące ponieważ musieliśmy ten mecz wygrać aby liczyć się dalej w turnieju . Nasi chłopcy w tym meczu zmierzyli się z lokalną drużyną z Warszawy MKS MDK Varsowia . Bo bardzo emocjonującym meczu w którym nasi chłopcy pokazali wolę walki , to my wygraliśmy w tie breaku i tym samym zapewniliśmy sobie miejsce w półfinale . Niedziela 25 września okazała mniej szczęśliwa dla naszych chłopców ponieważ już w pierwszym meczu zagraliśmy z gospodarzem turnieju RCS Czarni Radom. Mimo iż od początku pierwszego seta zaczęliśmy dobrze i nawiązaliśmy wyrównaną walkę to i tak zespół z Radomia okazał się lepszy i zdobył kilkupunktową przewagę co pozwoliło im wygrać pierwszego seta 25-19. Druga partia była bardzo wyrównana , nasi chłopcy w tym secie zagrali bardzo dobrze blokiem i zagrywką co w pewnym momencie dało nam kilkupunktową przewagę, natomiast od połowy drugiego seta zaczęliśmy popełniać błędy w ataku i nie potrafiliśmy wykorzystać darmowo oddanych piłek co spowodowało że to zespół z Radomia cieszył się z finału wygrywając drugiego seta 25-23. Na koniec turnieju przyszło nam się zmierzyć po raz kolejny z zespołem Plasu Kielce. Mimo kolejnej próby nawiązania walki naszej drużyny przegraliśmy to spotkanie 2-0 ( 25-17; 25-23) i tym samym zakończyliśmy turniej na 4 miejscu.