Kadeci MOS Wola bez straty seta wygrali turniej półfinałowy mistrzostw Polski.

Kadeci MOS Wola zwycięstwem 3:0 z Gwardią Wrocław przypieczętowali swój awans do finałów mistrzostw Polski. Gratulujemy drużynie i trenerowi! Turniej finałowy odbędzie się w terminie 17-21 maja.

Bez starty seta druzyna nasza zakończyła turniej finałowy w hali przy Rogalińskiej.

MOS WOLA - Gwardia Wrocław 3:0 (25:16)(25:17)(26:24)

Skład MOS Wola :
F. Drzyzga, I. Łukasik, R. Iliński, P. Strzeżek, W. Pawlewicz, B. Kaczmarek, K. Jonak (libero) oraz  J. Nowocień, Ł. Makowski.

W dniu dzisiejszym publiczność w hali MOS-u oglądała najlepszy mecz tego turnieju. Drużyna Gwardii walczyła jeszcze o awans do finałów , była bardzo zmotywowana i rozegrała bez porównania lepszy mecz, niż wczoraj z Maratonem. Drużyna MOS Wola też zagrała dobrze i widowisko było ciekawe.
Zdecydowaną przewagę, szczególnie w ataku i w bloku miał zespół gospodarzy. Mimo ogromnej waleczności drużyna Gwardii przegrała dwa pierwsze sety wysoko do 16 i 17.
Bardzo często blok MOS-u był zaporą nie do przebycia dla gwardzistów. MOS  zdobył w sumie w tym meczu 15 punktów blokiem !
W trzeciej partii MOS zdekoncentrował się, na rozegraniu za F. Drzyzgę grał Ł. Makowski i nie bardzo mógł sie zrozumieć z kolegami z drużyny. Gwardia objęłą wysokie prowadzenie, nawet różnicą ośmiu punktów ! Do gry powrócił Fabian Drzyzga, MOS zaczął grać coraz lepiej i rozpoczął pościg za Gwardią. Końcówka była emocjonująca, a MOS Wola wygrał jednak 26:24.
W meczu tym najlepszym zawodnikiem MOS-u był Patryk Strzeżek, który grał skutecznie w ataku, dobrze blokował i bronił , a zrobił tylko jeden błąd punktowy. Po słabszym początku rozegrał się pod koniec meczu W. Pawlewicz. Dobrze rozgrywał  F. Drzyzga, a środkowi R. Iliński i B. Kaczmarek dobrze blokowali. I. Łukasik był jak zwykle skuteczny, ale zrobił kilka błędów w ataku i w obronie. Nie miał dzisiaj najlepszego dnia libero K. Jonak.

W drugim meczu dzisiejszym Maraton pokonał Andrychów 3:1.