Młodzicy zajęli 3 miejsce w radomskim turnieju Mazovia CUP

Młodzicy po dwóch dniach zmagań zajęli ostatecznie trzecie miejsce w turnieju organizowanym przez zespół Czarnych Radom. Pierwsze miejsce i patera powędrowała do Kielc, zespołu, który jako jedyny pokonał Naszych zawodników, a w finale zrewanżowali się zespołowi Czarnych za porażkę w fazie grupowej i wygrali mecz finałowy w stosunku 2:1.

Pierwszego dnia młodzicy trenera Tomasza Kellera rozpoczęli słabo turniej przegrywając pierwszego seta z zespołem Metra W-wa do 20 i popełniając przy okazji 18 błędów własnych! W drugim secie weszli już na swój wysoki poziom wygrywając do 11. Tie-break to niezła gra z obu stron, zakończona atakiem z lewego skrzydła przez Michała Kuleszę, który w całym meczu zdobył najwięcej punktów- 14. Set wygrany 15:13.

Kolejnym przeciwnikiem zespołu Mosu był zespół Huragan Wołomin. Sety wygrane do 18 i 19. W pierwszym secie gra punkt za punkt do stanu 17:17 i wtedy efektowny pojedynczy blok Piotra Szlęzaka, po którym piłka spadła centymetry od siatki, szybciej niż atakujący z Wołomina wprowadziła grę MOSu na wyższy poziom. Dobra gra z kontry i spokojne zwycięstwo. W drugim secie MOS kontrolował wynik przez cały set, szybkie wyjście na prowadzenie 10:3 po kilku atakach Kuleszy i kontrola wyniku do końca seta. Świetnie rozgrywał Mikołaj Karkowski często posyłając piłki nawet bez bloku, co pozwoliło wbijać Szlęzakowi siatkarskie gwoździe. W każdym z meczów świetne zmiany zadaniowe Bartka Gomułki i jego as serwisowy zakończył mecz. W fazie grupowej MOS WOLA zajął pierwsze miejsce i następnego dnia miał się zmierzyć z zespołem PLASu Kielce o wejście do finału.

Niedziela w przeciwieństwie do soboty rozpoczęła się bardzo dobrze, bo od zwycięstwa w pierwszym secie do 22 po ataku z przechodzącej piłki przez Karkowskiego. Drugi set to już zupełnie inna historia. Rewelacyjny serwis i gra w obronie zespołu z Kielc poskutkowały zwycięstwem do 10. Zawodnicy kieleccy uwijali się jak w ukropie i podbijali niewiarygodne piłki. Drugi set rozbił Nasz zespół, co skutkowało 7 błędami własnymi i tylko 1 przeciwników w tiebreaku- 15:9 dla Plasu Kielce.

O 3 miejsce zespół MOSu rywalizował ponownie z Metrem Warszawa. Pierwszy set to okazałe zwycięstwo 25:7. W drugim całkowicie przemeblowany skład i niestety porażka do 19. Zadecydowała słaba gra w początkowej fazie seta gdzie z wyniku 5:4 zespół Metra odskoczył na 11:4. W tiebreaku to ponowna dominacja MOSu i spokojne zwycięstwo 15:7.

Skład UMKS MOS WOLA: K. Warcholiński (kapitan), J. Dziura (libero), J. Kausa (libero), B. Gomułka, M.Kajzer, M. Karkowski, W. Wojciechowski, J. Bałdyga, M. Kulesza, P. Szlęzak, M. Kolasa.