Juniorki MOS Wola wygrały mecz o siódme miejsce w mistrzostwach Polski

Juniorki MOS Wola wygrały 3:0 z TPS Lublin mecz o siódme miejsce w mistrzostwach Polski. Pałac Bydgoszcz mistrzem Polski juniorek, a Skra Bełchatów mistrzem Polski juniorów na rok 2006. Gratulujemy nowym mistrzom i medalistom !

Zakończyły się finałowe turnieje o mistrzostwo Polski juniorek i juniorów.
Nasze juniorki wygrały mecz o siódme miejsce.

MOS WOLA - TPS Lublin  3:0 (26:24)(25:16)(25:16)

Mistrzostwo Polski juniorek zdobyła drużyna Pałacu Bydgoszcz po zwycięstwie w finale z Gwardią Wrocław 3:0 (16,21,22).
Mecz o brązowy medal wygrała Gedania , pokonując Naftę Piła 3:1 (14,13, -14,21).
W meczu o piąte miejsce Dąbrowa Górnicza wygrała ze Stalą Mielec 3:1.

8/ TPS Lublin

Oceniając na gorąco start naszych dziewcząt w turnieju finałowym mistrzostw Polski trzeba stwierdzić, że juniorki MOS Wola dostarczyły nam wielu emocji. Nie były faworytkami tego turnieju. Według fachowców młodzieżowej siatkówki żeńskiej pierwszych pięć miejsc w tym turnieju było zarezerwowane dla pięciu drużyn, które rzeczywiście zajęły te pięć miejsc w końcowej klasyfikacji. Nasze dziewczęta sprawiły jednak wielką niespodziankę w pierwszym meczu, wygrywając z faworyzowaną Naftą Piła 3:1 i zaburzyły ten oczekiwany układ miejsc. W grupie wygrały dwa mecze, przegrały z lepszą od nas drużyną Gedanii Gdańsk i mogły liczyć na kolejne, trzecie zwycięstwo Gedanii, co dało by MOS-wi Wola awans do czwórki.Tak się jednak nie stało i musiały walczyć o miejsca 5 - 8.
Siódme miejsce w Polsce jest dobrym rezultatem. Cieszy i daje nadzieje na przyszłość fakt, że w szóstce naszej drużyny grają także  młodsze dziewczęta , jak choćby Ania Kunysz i Małgosia Lizińczyk (obie rocznik 1990).
_________________________________________________________________________

W turnieju juniorów, rozgrywanym w Kędzierzynie Koźlu także wyłoniono nowego mistrza Polski i medalistów tegorocznych rozgrywek.
Rywalizacja o medale wśród chłopców była bardzo zacięta i dramatyczna. Obydwa pojedynki o medale to pięciosetowe potyczki.
Mecz o złoty medal obserowało 2,5 tysiąca kibiców w Kędzierzynie. Gospodarze jednak przegrali ten wielki finał 2:3.
MMKS Kędzierzyn Koźle - Skra Bełchatów 2:3 (15:25)(25:14)(25:13)(25:27)(10:15)

Mecz o brąz wygrali siatkarze z Warszawy, po bardzo emocjonującym spotkaniu.
Metro Warszawa - Delic Pol Częstochowa 3:2 (39:37)(25:22)(24:26)(18:25)(15:13)

O piąte miejsce AZS Olsztyn pokonał GTPS Gorzów 3:0, a w meczu o siódme miejsce MKS Andrychów pokonał Jokera Piła 3:1.