Aktualności

18.06.2016

Podsumowanie sezonu drużyny siatkarzy MOS Wola w II lidze mężczyzn w sezonie 2015/2016

Aż 21 zawodników wystąpiło w drużynie UMKS MOS Wola w II lidze mężczyzn w zakończonym sezonie. Nasz zespół zajął szóste miejsce w rozgrywkach. Mateusz Kańczok i Jakub Monkiewicz wystąpili we wszystkich 18 meczach. W zespole wystąpiło wielu juniorów, którzy zdobywali doświadczenie w grze z silnymi, doświadczonymi rywalami. Zaowocowało to zdobyciem brązowego medalu w Mistrzostwach Polski juniorów.

 • Zespół siatkarzy UMKS MOS Wola grający w II lidze mężczyzn
  Zespół siatkarzy UMKS MOS Wola grający w II lidze mężczyzn
 • Tramwaje Warszawskie - wspomagaja naszą drużynę w II lidze mężczyzn
  Tramwaje Warszawskie - wspomagaja naszą drużynę w II lidze mężczyzn
 • Mateusz Kańczok wystąpił we wszystkich spotkaniach i zdobył najwięcej punktów
  Mateusz Kańczok wystąpił we wszystkich spotkaniach i zdobył najwięcej punktów
 • Jakub Monkiewicz zagrał we wszystkich 18 meczach naszej drużyny
  Jakub Monkiewicz zagrał we wszystkich 18 meczach naszej drużyny
 • Na wielu meczach naszej drużyny był komplet publiczności
  Na wielu meczach naszej drużyny był komplet publiczności
 • Mateusz Kańczok i Jakub Monkiewicz w walce na siatce
  Mateusz Kańczok i Jakub Monkiewicz w walce na siatce
 • Mecz z Augustowem
  Mecz z Augustowem

 

Podsumowanie rozgrywek II ligi seniorów w sezonie 2015/16.

W rozgrywkach 2 ligi nasz zespół zajął w minionym sezonie szóste miejsce. Rozgrywki w grupie 4, w której przyszło naszej drużynie rywalizować były bardzo wyrównane i stały na wysokim poziomie. Świadczyć o tym może fakt, że bezpośredni awans do 1 ligi uzyskał zespół z Hajnówki,  który nasza drużyna pokonała w meczu przy ul. Rogalińskiej.

Oto komentarz po sezonie trenera Krzysztof Wójcika:

Sezon możemy uznać za udany, może w klasyfikacji końcowej szóste miejsce nie wygląda bardzo okazale, ale start tej młodej drużyny w rozgrywkach 2 ligi seniorów miał też inne cele. Na boisku przez cały czas przebywało 3-4 juniorów, dzięki czemu zdobywali cenne doświadczenie, które zaprocentowało zdobyciem medalu w Mistrzostwach Polski w kategorii młodzieżowej.

Końcowa kolejność drużyn w sezonie 2015/2016:

 

1 SKS Hajnówka  
2 KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski  
3 KS Metro Warszawa  
4 BAS Białystok  
5 Legia Warszawa  
6 UMKS MOS Wola Warszawa  
7 Czołg AZS Uniwersytet Warszawski  
8 UKS Centrum Augustów  
9 AZS UWM II Olsztyn  
10 MUKS Huragan Wołomin

W całym sezonie w rozgrywkach II ligi na boisku pojawiło się 21 zawodników klubu UMKS MOS Wola. We wszystkich 18 spotkaniach wystąpili Mateusz Kańczok oraz Jakub Monkiewicz. Serdecznie gratulujemy. Oto pełna lista zawodników wraz z liczbą spotkań:

Monkiewicz Jakub  18

Kańczok Mateusz  18

Piotrowski Tomasz 17

Bączek Konrad 17

Wojtulewicz Marcin 16

Wójcik Michał 16

Jaglarski Dominik 16

Pacholczak Grzegorz 14

Hes Mateusz 13

Malangiewicz Brian 13

Siuta Damian 12

Grot Dominik 10

Sęk Paweł 7

Kacperkiewicz Adrian 4

Kubeł Artur 4

Podgórzak Michał 3

Siewierski Wiktor 3

Prokopczuk Rafał 2

Kuć Maciej 2

Ślesicki Mateusz 1

Warzywoda Maks 1

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy