Porażka juniorów MOS Wola 1:3 z Jastrzębskim Węglem. Jutro walka o awans do strefy medalowej w meczu ze Skrą Bełchatów

Juniorzy MOS Wola w drugim meczu turnieju finałowego Mistrzostw Polski w Leżajsku przegrali z głównym faworytem do tytułu, ale walczyli i pokazali dużo dobrej gry. Jastrzębski Węgiel - UMKS MOS Wola Warszawa 3:1 (18:25, 25:15, 28:26, 25:21). Jutro walka o awans do strefy medalowej.

Relacja z drugiego meczu naszych siatkarzy, która ukazała się na stronie siatka.org:

Jastrzębski Węgiel - UMKS MOS Wola Warszawa 3:1 (18:25, 25:15, 28:26, 25:21)

Zespół MOS Wola Warszawa wyszedł do meczu w niezmienionym od wczoraj składzie, natomiast Jastrzębski Węgiel rozpoczął dziś już inną, bardziej właściwą sobie szóstką. Znakiem charakterystycznym pierwszej odsłony były asy serwisowe. Warszawianie „nastrzelali” ich aż sześć: dwoma z rzędu popisał się Mateusz Rećko, wysuwając swój zespół na prowadzenie 13:12. Dwa asy z kolei zaprezentował też Jakub Szymański (17:15 i 18:15). Przewaga zawodników MOS-u rosła, a kolejne zmiany w zespole przeciwnym nie dawały rezultatu. Zepsuta zagrywka jastrzębian zakończyła seta 18:25.

Kolejny set to zmiana o 180 stopni. Warszawscy zawodnicy swój pierwszy punkt zaliczyli dopiero po kiwce Rafała Prokopczuka 1:8. Gracze Jastrzębskiego Węgla swobodnie blokowali rywali i dyktowali warunki aż do końca seta, wygrywając go 25:15.

W trzeciej odsłonie początkowo zdecydowanie prowadził Jastrzębski Węgiel, ale zawodnicy MOS-u nie odpuszczali do samego końca, walcząc na przewagi i pozostając w grze mimo kolejnych piłek setowych rywali. Duża w tym zasługa mocnego w ataku Dominika Grota. Własne błędy nie pozwoliły jednak na odwrócenie karty – set 28:26 dla jastrzębian.

Podobnie i w secie czwartym warszawska drużyna goniąc wynik w drugiej połowie bliska była wyrównania (18:19), ale Jastrzębski Węgiel utrzymał do końca prowadzenie, i po ostatniej, długiej wymianie zamknął set 25:21 i mecz 3:1.

- To nie był łatwy mecz. Zawodnicy z Warszawy grają naprawdę dobrą, dojrzałą siatkówkę, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich wiek i życzę im powodzenia w przyszłości - mówił MVP meczu, zawodnik Jastrzębskiego Węgla Bartosz Kwolek (zeszłoroczny MVP mistrzostw Europy i świata w kategorii kadetów).

Jastrzębski Węgiel: Bartosz Kwolek, Radosław Gil, Paweł Żeliński, Patryk Niemiec, Piotr Trzeciak, Marcin Ernastowicz, Dominik Musielak (libero) oraz: Jakub Turski, Robert Predecki, Szymon Bereza, Mateusz Kukulski, Patryk Czyrniański, Bartosz Makoś (libero); trener: Jarosław Kubiak

UMKS MOS WOLA Warszawa: Konrad Bączek, Mateusz Rećko, Rafał Prokopczuk, Dominik Grot, Tomasz Piotrowski, Jakub Szymański, Marcin Jaskuła (libero) oraz: Wiktor Siewierski, Kacper Żabicki, Artur Kubeł, Maciej Kuć, Artur Gromelski, Adam Gielo, Maciej Kuć, Dominik Jaglarski (libero); trener: Łukasz Motyka