Zwycięstwo juniorów MOS Wola 3:0 z Treflem Gdańsk w pierwszym meczu turnieju finałowego Mistrzostw Polski w Leżajsku

Juniorzy MOS Wola wygrali 3:0(26:24)(25:17)(25:22) z Treflem Gdańsk w pierwszym meczu na turnieju finałowym Mistrzostw Polski w Leżajsku. Gratulacje! MVP meczu został wybrany Dominik Grot z MOS Wola.

Fotogalerię z otwarcia turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów oraz z pierwszego meczu naszych siatkarzy (około 50 zdjęć), wygranego 3:0 z Treflem Gdańsk prezentujemy na stronie MOS Wola na facebooku. Oto link:

Oto relacja z pierwszego meczu naszych juniorów, która ukazała się na portalu siatkarkim siatka.org

UMKS MOS WOLA Warszawa – Trefl Gdańsk SA (26:24, 25:17, 25:22)

UMKS MOS WOLA Warszawa: Konrad Bączek, Mateusz Rećko, Rafał Prokopczuk, Dominik Grot, Tomasz Piotrowski, Marcin Jaskuła (libero) oraz: Jakub Szymański, Maciej Kuć, Artur Gromelski, Dominik Jaglarski (libero); trener: Łukasz Motyka

Trefl Gdańsk SA: Szymon Jakubiszak, Łukasz Rymarski, Wojciech Małecki, Maciej Ptaszyński, Aleksander Bochan, Kacper Mokwa, Fabian Majcherski (libero) oraz: Łukasz Gronkowski, Adrian Wieleba, Kamil Dębski, Sebastian Sobczak; trener: Adam Miotk

Mimo utrzymywanej od początku seta przewagi zawodnicy z Warszawy musieli napracować się w końcówce, by ostatecznie nie oddać pierwszego seta rywalom. Ci z kolei dogoniliby warszawian szybciej, gdyby nie dawały im się we znaki zbyt często psute zagrywki. Na szczęście dla UMKS-u as serwisowy Dominika Grota zamknął sprawę 26:24. W drugim secie plagą gdańszczan nadal były własne błędy. Tym łatwiej swoje warunki gry mogli dyktować zawodnicy trenera Łukasza Motyki, zdobywając sześciopunktową przewagę (17:11 po kolejnym asie Dominika Grota) i szybko kończąc tę część spotkania 25:17.

W kolejnej odsłonie warszawianie stanęli, a zespół z Gdańska po wyrównaniu 7:7 zaczął przechylać szalę na swoją stronę, w czym pomagali mu także przeciwnicy, oddając za darmo punkty np. przez błąd ustawienia (8:13). Zawodnicy Lotosu Trefla roztrwonili jednak swoją szansę, nadziewając się na pojedyncze bloki i popełniając kolejne, proste błędy, aż do smutnego dla nich końca 25:22.

- To pierwszy mecz turnieju, więc były nerwy i popełniliśmy trochę błędów własnych, nasza gra była miejscami nierówna, ale było to bardzo dobre spotkanie. Gratulacje dla zespołu, bo udało się nam wyciągnąć trzeciego seta z bardzo złej sytuacji – mówił po spotkaniu trener zwycięskiej drużyny, Łukasz Motyka."

MVP: Dominik Grot (UMKS MOS Wola)