Podsumowanie Roku 2005

Jak zwykle, pod koniec roku dokonuje się podsumowań. My też , w telegraficznym skrócie, dokonamy przeglądu najważniejszych wydarzeń roku 2005 w MOS Wola.

STYCZEŃ    2005     -   WYDARZENIA

• Sekcja siatkówki chłopców MOS Wola wygrała Ranking MENiS we Współzawodnictwie Sportu Młodzieżowego w roku 2004 na najlepszą sekcję siatkówki młodzieżowej w Polsce ! Jest to już piąte zwycięstwo MOS-u w ostatnich latach.
  • Sześć drużyn MOS Wola zakwalifikowało się w styczniu  2005 roku do walki w finałach Mazowsza,

LUTY    2005     -     WYDARZENIA

• W Warszawie, na Torwarze Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu zorganizowało wielkie podsumowanie sportu młodzieżowego w Polsce w roku 2004, zproszono najlepszych polskich sportowców do lat 19, przedstawicieli najlepszych klubów, województw, gmin i powiatów. MOS Wola znalazł się wśród najlepszych UKS-ów w Polsce ( 5 miejsce) , mimo, że jest klubem jednosekcyjnym. Sekcja siatkówki chłopców MOS Wola wygrała punktację MENiS w siatkówce halowej i plażowej.
  • Juniorzy i juniorki MOS Wola zdobyli mistrzostwo Mazowsza  2005 , kadetki wicemistrzostwo. Kadeci na III miejscu i nie awansowali do mistrzostw Polski.
  • Drużyny juniorek i juniorów MOS WOLA wygrały wszystkie mecze w turniejach ćwierćfinałowych MP po 3:0 i oczywiście z pierwszych miejsc awansowały do półfinałów. Juniorki grały turniej w Warszawie , na Rogalińskiej, a chłopcy w Świdniku.

•  MARZEC  2005  - WYDARZENIA
  •  Juniorzy MOS Wola wygrali wszystkie mecze w turnieju półfinałowym MP w Częstochowie i awansowali fo finałów MP,
  • Kadetki MOS Wola , jako trzecia drużyna naszego klubu , po juniorkach i juniorach , awansowały do półfinałów MP , po zajęciu 2. miejsca w turnieju ćwierćfinałowym w Elblągu,
  • Młodziczki MOS Wola zdobyły wicemistrzostwo Mazowsza i awansowały do mistrzostw Polski,jako czwarty zespół naszego klubu,
  • Juniorki , bez porażki, zajęły pierwsze  miejsce w turnieju półfinałowym mistrzostw Polski we Wrocławiu i po kilku latach przerwy dziewczęta z MOS Wola zagrają w finałach mistrzostw Polski.

KWIECIEŃ  2005  -  WYDARZENIA

• Odszedł Karol Wojtyła - Jan Paweł II, Papież który zmieniał świat i ludzkie serca.
  • Polska mistrzem Europy kadetów w Rydze , po zwycięstwie 3:2 w finale z Francją. Trzech mistrzów Europy to zawodnicy MOS Wola : Zbyszek Bartman, Grzegorz Łomacz i Mateusz Gorzewski.
  • Juniorzy MOS Wola zdobywajątytuł wicemistrzów Polski na rok 2005 w czasie turnieju finałowego w Bełchatowie. Zbyszek Bartman zostaje wybrany najlepszym graczem finałów mistrzostw Polski.
  • Juniorki MOS Wola zajmuja szóste miejsce w mistrzostwach Polski rozgrywanych w Sulechowie.
  • Chłopcy - rocznik 1991 z MOS Wola zajmuja 5. miejsce w międzynarodowym turniejuBarenmenü w Berlinie, z udziałem 16 drużyn.
  • Kadetki MOS Wola nie weszły do finałów MP , odpadając w turnieju półfinałowym w Pile.

MAJ 2005  -  WYDARZENIA

•  Kadeci MOS Wola (rocznik 1989) wygrali międzynarodowy turniej"Asics - CUP" w Kladnie oraz zwiedzili Pragę.
  • Juniorzy MOS Wola przebywali w Berlinie na zaproszenie SzkołyMistrzostwa Sportowego VC Olympia Berlin.

CZERWIEC  2005  -  WYDARZENIA

•   Trzy pary juniorów MOS Wola zajęły trzy pierwsze miejsca w mistrzostwach Mazowsza 2005. Zwyciężyła para J.Kiszka / J. Świercz  2/ Z.Bartman / W. Świrydowicz , 3/ D. Wójcicki / B. Zrajkowski.
  • Angelika Kołek i Justyna Skurzyńska zostały wicemistrzyniami Mazowsza juniorek w siatkówce plażowej.
  • Fabian Drzyzga i Piotr Podolak zostali wicemistrzami Mazowsza kadetów w plażówce.
  • Młodziczki MOS Wola zajęły drugie i trzecie miejsce w plażówce na Mazowszu. Para M. Lizińczyk / A. Kunysz drugie, a para Dąbrowska / Szczepankowska trzecie.
  • Dwie pary juniorów MOS Wola przeszły przez półfinały MP i awansowały do finałów mistrzostw Polski w plażówce.
  • Pięć drużyn MOS Wola udekorowano medalami w czasie oficjalnego zakończenia sezonu, organizowanego przez Warszawsko - Mazowiecki Związek Piłki Siatkowej, które odbyło sie w 73 Gimnazjum im. J.H. Wagnera przy ul. Conrada.

LIPIEC  2005  -  WYDARZENIA

•    Dwie pary juniorów MOS Wola startowały w finałach Mistrzostw Polski we Wrześni, ale zajęły dalsze miejsca.
  • W Stręgielku na Mazurach przebywało 90 uczestników obozu siatkarskiego i 6 trenerów. Był to pierwszy turnus.
  • Zbyszek Bartman został wypożyczony z MOS Wola do Werony i będzie grał od nowego sezonu w SERIE A w Italii.

SIERPIEŃ   2005    -   WYDARZENIA

•  Odbyły się kolejne obozy szkoleniowe organizowane przez MOS Wola w Stręgielku ( II turnius) i w Osiecku (dwa turnusy). W sumie około 250 osób z sekcji siatkówki uczestniczyło w szkoleniu.
  • Zbigniew Bartman i Grzegorz Łomacz uczestniczyli z reprezentacja Polski w finałach mistrzostw Swiata kadetów w Algerii. Polska zajęła 7 miejsce.W finale Rosja wygrała z Brazylią, która w ćwierćfinale pokonała Polskę.

WRZESIEŃ    2005   -  WYDARZENIA

• Juniorki MOS Wola zajęły II miejsce na turnieju w Neubrandenburgu w Niemczech.
  • "Nowe twarze" w MOS Wola. Przybyło kilku zawodników i zawodniczek z innych klubów. M.in. przybył z Maratonu Świnoujście Michał Żurek - mistrz Europy w siatkówce plażowej do lat 18.
  • Tragiczna wiadomość nadeszła z Austrii. W wypadku samochodowym koło Klagenfurtu zginął Arkadiusz Gołaś - wychowanek MOS Wola, reprezentant Polski, który jechał do Włoch by grać w jednym z najlepszych klubów na świecie - Lube Banca Macerata.
  • Kadeci MOS Wola wygrali wielki międzynarodowy turniej w Wiedniu Hitthalter - CUP. Nasi siatkarze przebywali w Wiedniu na zaproszenie klubu AonHot Volley Wiedeń.

PAŹDZIERNIK   2005    - WYDARZENIA

•  W Dniu Edukacji Nrodowej trzech trenerów MOS Wola zostało nagrodzonych. Trener Krzysztof Felczak otrzymał nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oswiaty za wybitne osiagnięcia w pracy z młodzieżą.  Trener Stanisław Lizińczyk otrzymał Nagrode Burmistrza Dzielnicy Wola. Dyrektor MOS i trener Krzysztof Zimnicki otrzymał Nagrodę Prezydenta Warszawy.
  • Siatkarze MOS Wola ( juniorzy i kadeci) przebywali przez tydzień w Nadrenii - Westfalii na zaproszenie zaprzyjaźnionego klubu z Everswinkel.

LISTOPAD   2005   -    WYDARZENIA

• Wszystkie drużyny dziewcząt i chłopców od juniorów do mini siatkówki rozpoczęły udział w rozgrywkach mazowieckich sezonu 2005/2006.

GRUDZIEŃ   2005   -   WYDARZENIA

•  Odbyły się uroczystości z okazji 40-lecia MOS Wola i 25-lecia klubu sportowego przy MOS. W wielkiej gali w hali przy ul. Redutowej uczestniczyło kilkaset osób. Wręczono 25 Honorowych Odznak za zasługi dla MOS Wola.
  • W ramach obchodów 40-lecia został rozegrany 19. Międzynarodowy Turniej Siatkówki " WOLA-CUP 2005" w bardzo silnej obsadzie. Niespodziewanie wygrali kadeci MOS Wola.
  • Dobiega końca drugi etap remontu MOS Wola. W tym roku wyremontowano łazienki. szatnie i toalety dziewcząt, założono wentylację we wszystkich pomieszczeniach w podziemiu. Wykonano prace wartości 280 tysięcy złotych.
  • W dorocznym rankingu MENiS na najlepsze sekcje siatkówki młodziezowej w Polsce chłopcy z MOS Wola zajęli trzecie , a dziewczęta czwarte miejsce.