Siatkarze MOS Wola na turnieju w Wołominie

Drużyna siatkarzy MOS Wola została zaproszona na jednodniowy turniej do Wołomina. Nasi siatkarze zagrali w towarzystwie samych seniorskich drużyn II-ligowych w Memoriale Jerzego Cudnego, działacza siatkówki z Wołomina.Nasza drużyna przegrała dwa mecze.

W Wołominie , dnia 30 grudnia odbył się Memoriał Jerzego Cudnego z udziałem czterech drużyn. Zagrały trzy zespoły seniorów, grające w II lidze: Wilga Garwolin, Net Ostrołęka i KPS Wołomin oraz nasz zespół młodzieżowy MOS Wola.

Nasi siatkarze zagrali w osłabionym składzie bez G. Łomacza i D. Wojtaszka, którzy są z reprezentacją Polski juniorów na turnieju w Brnie oraz bez D. Wójcickiego, który leczy kontuzję stopy.
Jest to ostatni sprawdzian dla naszej młodej drużyny przed decydujacymi meczami w mistrzostwach Mazowsza.

Na turniej do drużyny MOS Wola zostali powołani w połowie juniorzy , a w połowie kadeci:

M. Żurek, F. Drzyzga, B. Kaczmarek, D. Migdalski, J. Kiszka, P. Strzeżek, I.Łukasik, W. Pawlewicz, T. Keller, P. Kowal, J. Gałązka, D. Michor, R. Iliński, Ł. Makowski.

W pierwszym meczu tego turnieju nasza drużyna przegrała z Wilgą Garwolin, która zajmuje trzecie miejsce w II lidze.

MOS Wola - Wilga Garwolin 0:3 (14:25)(20:25)(25:27)

skład MOS-u: Żurek, Pawlewicz, Gałązka, Strzeżek, Migdalski, Kaczmarek , Kowal (libero) oraz Kiszka , Keller.

Nasza drużyna w pierwszej partii miała niewiele do powiedzenia z silnym rywalem.
W drugim secie nasz zespół walczył jak równy z równym, a nawet uzyskał wyraźną przewagę 4 punktów. W końcówce seta zespół z Garwolina doszedł naszych siatkarzy dzięki blędom własnym naszego zespołu oraz dwa wyraźne  błędy popełnili sędziowie na naszą niekorzyść.
W trzecim secie nasz zespół grał nieźle, ale rywale z Garwolina zawsze potrafili się zmobilizować w ważnych momentach i zagrać bardzo dobrze.

Po naszym meczu odbyło się uroczyste otwarcie turnieju z udziałem władz Wołomina i Rodziny zmarłego działacza siatkówki jerzego Cudnego. Pan Michalak przedstawił zebranym sylwetkę zmarłego i wyjaśnił cel rozgrywania turnieju Memoriałowego.

W drugim meczu eliminacyjnym KPS Wołomin pokonał Net Ostrołekę 2:1

W meczu o III miejsce spotkały sie druzyny , które przegrały swoje pierwsze mecze.

MOS Wola - Net Ostrołęka 0:3 (16:25)(14:25)(24:26)

Skład MOS Wola : Drzyzga, Pawlewicz, Gałązka, Strzeżek, MIgdalski, Kaczmarek, Kowal (libero) oraz Iliński, Makowski, Kiszka, Michor, Łukasik.

W dwóch pierwszych setach nasza drużyna nie mogła nawiązać wyrównanej walki z lepszym rywalem. W meczu trener dokonywał wielu zmian i w grze uczestniczyło 12 naszych zawodników, ale niewiele to pomogło. Dopiero w trzecim secie nasza drużyna objęła prowadzenie przy stanie 8:7 i długo utrzymywał się korzystny dla nas wynik. W samej końcówce , kiedy wydawało się , że wygramy tego seta, Ostrołęka zdobyła trzy punkty bezpośrednio z  zagrywki i wygrała dramatyczną końcówkę 26:24.

Dwa mecze w turnieju z silnymi rywalami II-ligowymi były dla naszego zespołu trudną próbą, ale mamy nadzieję, że korzyści z tych spotkań zaowocują dobrą grą w decydujacych meczach juniorskich.

Organizatorzy ufundowali dla wszystkich drużyn puchary i dyplomy. Nagrodzono najlepszych zawodników.
Najlepszym zawodnikiem MOS Wola w tym turnieju został wybrany Witold Pawlewicz, który otrzymał pamiątkową statuetkę i torbę sportową.

W meczu o I miejsce w turnieju Wilga Garwolin pokonała 3:0 KPS Wołomin .
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Jakuba Sokołowskiego z Wilgi Garwolin.