Porażka 2:3 siatkarzy MOS Wola z AZS Olsztyn w II lidze mężczyzn

UMKS MOS Wola Warszawa w meczu dziewiątej kolejki o mistrzostwo drugiej ligi mężczyzn po wyczerpującym spotkaniu, pomimo doprowadzenia do tie-breaka, uległ zespołowi AZS-u UWM Olsztyn 2:3.

Przegrana podopiecznych Krzysztofa Wójcika

UMKS MOS Wola – AZS UWM Olsztyn 2:3 (25:21, 19:25, 21:25, 25:23, 16:18)

UMKS MOS Wola: Wojtulewicz, Wójcik, Piotrowski, Monkiewicz, Bączek, Sęk, Jaglarski (L) oraz Siuta, Siewierski, Kańczok, Hes, Pacholczak, Malangiewicz.

AZS UWM Olsztyn: Dobkowski, Kurmin, Chłechowski, Guzewicz, Ostaszyk, Borkowski, Godlewski (L) oraz Narkun, Głowacki, Ociepski, Nawrocki.

Pierwszą partię rozpoczęli goście zagrywką Marka Kurmina, ale pierwszy punkt padł łupem gospodarzy. Silny atak Michała Wójcika pozwolił warszawianom na wypracowanie dwupunktowej przewagi (3:1). Na potrójny blok nadział się kapitan olsztyńskich siatkarzy Paweł Borkowski. Po błędzie podwójnego odbicia u gości MOS wyszedł na czteropunktowe prowadzenie (6:2). Pomimo skutecznego bloku na Pawle Sęku i błędu w zagrywce tego samego zawodnika olsztynianie nie zdołali zbliżyć się do wyniku (8:5). Po niewielkich problemach w obronie ataku Kamila Guzewicza siatkarzom MOS-u udało się wyprowadzić skuteczną kontrę. Po trudnym bloku, w którym ucierpiał kapitan warszawiaków - Marcin Wojtulewicz, musiał on opuścić plan gry. Mimo błędów, popełnianych przez zawodników MOS-u goście nie zdołali zremisować i przegrywali czteroma punktami (9:13). Wypracowaną na początku seta czteropunktową przewagę siatkarze MOS-u utrzymywali większą część tej partii (18:14). Silne zagrywki i skuteczna gra olsztynian pozwoliła na zniwelowanie strat olsztyńskiego zespołu (19:20). W końcowej części seta na boisku ponownie pojawił się Marcin Wojtulewicz. Długą wymianę na korzyść warszawian zakończył skutecznym atakiem Tomasz Piotrowski. Seta asem serwisowym zakończył Paweł Sęk (25:21).

Pierwszy punkt w drugiej partii zapisali na swoim koncie gospodarze, ale po skutecznym bloku to olsztynianie prowadzili 2:1 i sukcesywnie powiększali swoją przewagę (5:3). Po skutecznym ataku Tomasza Piotrowskiego warszawianie tracili do gości tylko jeden punkt (6:7), jednakże goście z Olsztyna utrzymywali dwupunktową przewagę nad podopiecznymi Krzysztofa Wójcika (11:9, 13:11). Skuteczny atak olsztynian, a później przegrana walka Tomasza Piotrowskiego na siatce dała czteropunktowe prowadzenie zespołowi z Olsztyna (15:11). Trener Wójcik zdecydował się na wpuszczenie za Pawła Sęka Mateusza Kańczoka, który popisywał się skutecznymi atakami, jednakże błędy własne pogrążały warszawski zespół. Olsztynianie powiększyli swoją przewagę do pięciu, a chwilę później do sześciu punktów (22:16). Piłkę setową do gry wprowadzał Krystian Chłechowski, zaś seta autowym atakiem zakończył Mateusz Kańczok. Olsztynianie doprowadzili do remisu w setach 1:1.

Trzeciego seta skutecznym atakiem rozpoczął Mateusz Kańczok. Siatkarze MOS-u szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie (4:1, 5:2). Olsztynianie zdołali jednak doprowadzić do remisu (5:5) i wyjść na dwupunktowe prowadzenie, po ataku z przechodzącej piłki (7:6). Asem serwisowym popisał się kapitan AZS-u Olsztyn Paweł Borkowski (9:6). Efektownym atakiem Mateusz Kańczok zdobył ósmy punkt, ale to olsztynianie utrzymywali czteropunktowe prowadzenie (12:8). Błędy własne podopiecznych trenera Grygołowicza, głównie w komunikacji na boisku oraz silny atak Mateuszka Kańczoka pozwolił na doprowadzenie do remisu (12:12). W drugiej części seta gra toczyła się punkt za punkt i żaden z zespołów nie zdołał odskoczyć na kilka punktów. Po skutecznym ataku Marcina Ociepskiego olsztynianie mieli dwa punkty przewagi nad zespołem Krzysztofa Wójcika (18:16), a niedługo później trzy (20:17). Spore kontrowersje w kluczowym momencie tej partii, wzbudziła decyzja sędziów. W końcowym fragmencie seta między zespołami nawiązała się walka, ale rozpędzeni olsztynianie nie dali wyrwać sobie zwycięstwa w tej partii. Set zakończyła autowa zagrywka warszawian (25:21).

Czwarta partia rozpoczęła się od zagrywki Marcina Wojtulewicza, ale pierwszy punkt przypadł olsztynianom i już na początku seta to goście wypracowali dwupunktową przewagę (4:2). Skuteczny atak Mateusza Kańczoka pozwolił na dorowadzenie do remisu (4:4). Potrójny blok warszawskich siatkarzy dał im prowadzenie nad zespołem z Olsztyna (7:6), które po chwili zwiększyli (8:6). Żółtą kartkę zobaczyli podopieczni Krzysztofa Wójcika, którzy po autowym ataku olsztynian prowadzili 13:11. Skuteczny atak Konrada Bączka dał siatkarzom MOS-u szesnasty punkt. W drugiej części seta warszawianie prowadzili dwoma punktami (18:16). Żółtą kartkę zobaczyli olsztynianie, przy stanie 20:18 dla warszawian. Błędy zespołu Krzysztofa Wójcia i skuteczna gra olsztynian pozwoliła na doprowadzenie do remisu (21:21). W końcówce seta gra toczyła się punkt za punkt, ale to siatkarze MOS-u Wola, po skutecznym zagraniu Konrada Bączka, zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i doprowadzić do tie-breaka (25:23).

Pierwszy punkt, po efektownym ataku Mateusza Kańczoka, zdobyli podopieczni Krzysztofa Wójcika, ale to olsztynianie prowadzili w początkowej fazie seta (3:2). Gra toczyła się ze zmiennym szczęściem, bowiem po krótkiej chwili to zawodnicy MOS-u Wola wyszli na prowadzenie (4:3), jednakże goście zdołali doprowadzić do remisu (6:6). Zmiana stron nastąpiła przy jednopunktowym prowadzeniu MOS-u (8:7). Skuteczny atak Michała Wójcika pozwolił na doprowadzenie do remisu (10:10), który utrzymywał się przez dłuższy czas (13:13). Piłkę meczową dał olsztynianom skuteczny blok na Mateuszku Kańczoku. W końcówce wywiązała się walka na przewagi (16:16) Mecz zakończył skuteczny blok na Mateuszku Kańczoku.

inf.własna: Aleksandra Anna Smolarek