Juniorzy MOS I Wola pokonali 3:1 Metro Warszawa w meczu I ligi Mazowsza

W ciekawym meczu czołowych zespołów juniorskich na Mazowszu MOS I Wola pokonał Metro 3:1( 25:23)(25:20)(26:28)(25:21) we własnej hali przy Rogalińskiej.

MOS I Wola -  Metro 3:1 ( 25:23)(25:20)(26:28)(25:21)

Skład MOS Wola: Ślesicki, Kacperkiewicz, Siewierski, Grot, Kubeł, Bączek, Jaglarski (libero)Podgórzak (libero) oraz Gromelski, Piotrowski, Rećko.

Więcej zdjęć z meczu można oglądać na naszej stronie na Facebooku:

W pierwszej partii siatkarze MOS Wola długo zdecydowanie prowadzili i kontrolowali grę. Zespół z Woli prowadził nawet 20:12 (wówczas trener Metra J.Jankowski wziął drugą przerwę). Najwięcej punktów dla gospodarzy zdobywał dynamicznymi atakami Dominik Grot. W końcówce siatkarze MOS stracili koncentrację, zrobili sporo błędów, a juniorzy Metra odrabiali straty. W rezultacie MOS Wola wygrał seta, ale tylko 25:23.

W drugim secie gra była bardziej wyrównana, ale cały czas 2-3 punktami prowadzili gospodarze, by wygrać zdecydowanie seta 25:20. Poziom gry był bardzo nierówny. Obok bardzo ładnych akcji widzieliśmy mnóstwo błędów w wykonaniu obydwu zespolów.

W trzeciej partii dobrze zagrali zawodnicy Metra i uzyskali przewagę, której dość długo gospodarze nie mogli zlikwidować. Między innymi trener Łukasz Motyka brał czas przy stanie 13:16. W interesującej końcówce gra była wyrównana, ale ostatecznie wygrali siatkarze Metra 28:26.

Czwarty set był wyrównany do połowy partii, a następnie przewagę uzyskali gospodarze, szczególnie skutecznymi blokami. W końcówce MOS Wola uzyskał przewagę kilku punktów np. 22:18, ale siatkarze z Woli niefrasobliwie zepsuli dwie zagrywki i mogło dojść do dramatycznej końcówki. Na szczęście juniorzy MOS Wola zmobilizowali się i wygrali wyraźnie seta 25:21 i cały mecz 3:1.