Pierwszy zespół młodzików ostatecznie na trzecim miejscu w turnieju kwalifikacyjnym. Drugi zespół MOS-u awansował do I ligi Mazowsza!

Drużyna młodzików trenera Tomasza Kellera zajęła trzecie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym I ligi o mistrzostwo Mazowsza. Nasi młodzi siatkarze wygrali cztery mecze i przegrali jedno spotkanie z Metrem, ale trzy drużyny miały po jednej porażce i nasi młodzicy musieli zadowolić się trzecim miejscem. Miłą niespodziankę sprawił zaś drugi, młodszy zespół MOS-u, który awansował do I ligi!

W dniach 17 i 18 października zostały rozegrane pierwsze turnieje ligowe o mistrzostwo Mazowsza w kategorii młodzika.

Pierwszy zespół MOS Wola w turnieju rozstawieniowym zapewnił sobie grę w 1. Lidze, podczas gdy chłopcy z rocznika 2002  grali w 2. lidze.  Pierwszy zespół mimo, że przegrał tylko jeden mecz, ostatecznie zajął 3 miejsce.

Pierwszy zespół jako gospodarz rozgrywał swoje mecze w Gimnazjum nr 48 przy ulicy Deotymy (w sobotę) oraz na Rogalińskiej ( w niedzielę).  Pierwszego dnia zawodnicy MOS-u pokonali kolejno zespoły:

MOS WOLA : Kobyłka               2:0           (+21,+14)

: Olimp OStrołęka    2:0            (+17,+16)

: Czarni Radom       2:1            (+15, -11,+ 10)

Drugiego dnia Mosowcy dość ospale weszli w turniej i gładko przegrali pierwszego seta z drużyną MDK-u do 14. Jednak później zagrali na dobrym poziomie, nie pozostawiając złudzeń kto jest lepszą drużyną i wygrali 25:17 oraz 15:6.

Po przerwie i pozostałych meczach przyszedł czas na mecz z chłopcami z Metra W-wa, którzy we wcześniejszym meczu dostarczyli olbrzymich emocji podczas meczu z Czarnymi Radom. Chłopcy z Ursynowa prowadzili 1:0 w setach oraz 24:11, a mimo to ulegli zespołowi z Radomia 26:24. Wielkie chapeau bas za odwrócenie losów meczu i wygranie spotkania w stosunku 2:1 dla Radomian!

Niestety zespół MOS- u uległ graczom z drużyny Metra W-wa w stosunku 0:2 (-22, -20) i ostatecznie zajął 3. miejsce, mając gorszy stosunek setów.

Skład MOSu I WOLA :

KACPER KULESZA, MACIEJ PIELASA, KACPER JĘDRZEJCZYK, FILIP ARKUSZYŃSKI, FRANCISZEK MALISZEWSKI, KACPER MITRĘGA, MICHAŁ NOWAK, GRACJAN SUCHARSKI, MICHAŁ DUSZAK, MAKSYMILIAN KULIK, PIOTR KRZYŻANOWSKI, MIKOŁAJ DROBEK, JAKUB STRULAK, KLAUDIUSZ WARCHOLIŃSKI, ALEKSANDER ŻURAWIK

Zespół MOS II WOLA, który prowadził w tym turnieju trener Dominik Posmyk,  podczas drugiego dnia zawodów wygrał z Siedlcami w stosunku 2:0 oraz 2:1 z drugą drużyną MDK-u i uzyskał awans do pierwszej ligi !!!