Turniej finałowy "Kinder + Sport" w Krakowie. Chłopcy z MOS Wola na 7 miejscu w Polsce.

Bardzo dzielnie walczyły zespoły czwórek MOS Wola w turnieju finałowym Mistrzostw Polski "Kinder + Sport" w Krakowie. Chłopcy zajęli 7 miejsce w Polsce, a dziewczęta 22 miejsce wśród najlepszych 48 drużyn w kraju. Wszyscy zasługują na wielkie uznanie za walkę w tropikalnym upale przez kilkanaście godzin dziennie od czwartku do niedzieli.

Chłopcy z rocznika 2002 ostatecznie zajęli 7 miejsce w ogólnokrajowym finale turnieju Kinder+ Sport! Wynik na pewno jest ogromnym sukcesem, ale jednak niedosyt pozostał, bo w meczu decydującym o wejściu do strefy medalowej chłopaki przegrali po bardzo zaciętym meczu w tie-breaku 9:11 z drużyną Banimeksu Będzin! Ostatecznie wynik z zeszłego roku, czyli 6 miejsce w Polsce, nie został powtórzony, gdyż zabrakło już motywacji , po tym jak MOSiacy o włos otarli się o grę w najlepszej czwórce zespołów (ostatecznie pierwsze miejsce po raz trzeci zajęła drużyna UKS 22 Kraków, która pokonała w finale Bzurę Ozorków [2:1], z brązowym medalem z Krakowa wyjechała drużyna Borowno Norwid Częstochowa, która pokonała również 2:1 Będzin. Wcześniejsze mecze półfinałowe także kończyły się po tiebreakach! Wyniki świadczą o tym, że poziom był naprawdę bardzo wyrównany i o końcowym zwycięstwie decydowały niuanse, często jedna piłka. Tym bardziej wielkie brawa dla wszystkich zawodników, gdyż zawody rozegrano na hali przy ponad 40 stopniach Celsjusza i naprawdę wysokiej wilgotności powietrza!

MOS WOLA reprezentowali:

Klaudiusz Warcholiński (k), Michał Kulesza (k), Bartek Gomułka, Mikołaj Karkowski, Piotr Szlęzak oraz Mateusz Gałązka, kierownikiem wyjazdu był pan Marcin Warcholiński, któremu również należą się wielkie podziękowania za pomoc.

Chłopcy mimo młodego wieku pokazali ogromną klasę sportową, dokonując czasami rzeczy wydawałoby się niemożliwych i solidarnie zapowiedzieli, że to nie jest ich ostatnie słowo i dalej będą walczyć o swoje marzenia. Tym bardziej, że udany sezon, w którym chłopcy zdobyli tytuł mistrzów Mazowsza, tytuł mistrzów POLSKI w grach mieszanych w turnieju Orlików Volleymania wraz z zawodniczkami MOSu, wygrali także turniej TSC BERLIN CUP i ostatecznie zajęli 7 miejsce w finale krajowym Kinder+ Sport, pokazał, że ambicję i chęci mają ogromne i będą ciężko pracować, aby to był tylko początek ich kariery siatkarskiej, czego każdy im życzy.

Teraz nadszedł czas na wakacje, odpoczynek i regenerację przed obozem w Stręgielku, gdzie już wszyscy chłopcy z rocznika 2002 będą przygotowywać się do gry w rozgrywkach w kategorii MŁODZIKA.