Kadeci MOS Wola wicemistrzami Polski 2015!

Mamy WICEMISTRZÓW POLSKI z MOS Wola! Kadeci naszego klubu wywalczyli srebrny medal Mistrzostw Polski w Kętrzynie po pięknej walce we wszystkich meczach. To już 31. siatkarski medal MOS Wola w Mistrzostwach Polski. Wielkie gratulacje!

W wielkim finale Mistrzostw Polski spotkały się dwa niepokonane zespoły MOS Wola Warszawa i Resovia Rzeszów. Po pięknym meczu, trochę pechowym dla nas, ponieważ w drugim secie kontuzji uległ Rafał Prokopczuk, który w dniu wczorajszym zagrał wspaniale w półfinale z jastrzębskim Węglem i wykazywał wspaniałą formę. Szkoda!

Oto relacja z meczu finałowego na portalu Strefa Siatkówki red. Magdaleny Rzepka:

To był mecz godny finału, walka toczyła się o każdą piłkę, sety były grane na przewagi, ostatecznie 3:1 wygrali siatkarze AKS-u Rzeszów. Siatkarzom MOS-u Wola Warszawa zabrakło niewiele. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla.

Spotkanie finałowe rozpoczęło się od punktowej zagrywki Marcina Karakuły. Rzeszowianie objęli prowadzenie 5:2. Warszawianie szybko odrobili straty i gra toczyła się punkt za punkt. Jedna i druga drużyna popisywały się skutecznymi zagraniami, a także popełniały błędy. Wyrównana gra toczyła się do samego końca, trenerzy brali czasy. Skuteczny atak Michała Marszałka dał AKS-owi piłkę setową. Tym samym odpowiedział Daniel Grzymała, na tablicy był remis po 24, więc szykowały się duże emocje. Kacper Wasilewski nie przebił się przez blok warszawian, którzy wygrali 26:24.

Wyrównana walka toczyła się także w drugim secie. Po skutecznym bloku rzeszowian, to oni objęli dwupunktowe prowadzenie (6:4). Przy stanie 7:6 dla AKS-u kontuzji doznał rozgrywający MOS-u Rafał Prokopczuk. Warszawianie doprowadzili do remisu po 9. Rzeszowianie ponownie odskoczyli na dwa oczka (12:10). Karakuła dużo grał środkiem uruchamiał Maksymiliana Starca i Norberta Hubera. Marszałek zablokował Grzymałę i podopieczni Artura Łozy prowadzili 15:11. W końcu niemoc warszawian przełamał Adrian Kacperkiewicz (12:17). AKS utrzymywał przewagę, piłkę setową dał swojemu zespołowi Sławomir Busch (24:16). Stołeczni złapali drugi wiatr w żagle, świetnie grali w obronie, kończyli kontry, a w rzeszowskiej ekipie mylił się Busch (24:23). Seta skończył ze środka Starzec (25:23) i mieliśmy remis w meczu.

Stołeczni rozpoczęli trzecią partię z wysokiego C (4:1). Po punktowym ataku Buscha mieliśmy remis po 6, a chwilę później rzeszowianie objęli prowadzenie, po ataku z przechodzącej piłki Hubera (7:6). AKS walczył w obronie, zawodnicy podbijali piłkę nogami i udało im się wygrać długą akcję (9:7), co pewnie ich zmotywowało. Siatkarze z Woli zbliżyli się do rywali na jedno oczko (13:14), a po kilku akcjach doprowadzili do remisu po 16, duża w tym zasługa zagrywki Wiktora Siewierskiego. Rzeszowianie ponownie odskoczyli (18:16), by warszawianie mogli wyrównać (18:18). Gra toczyła się punkt za punkt i szykowała się nerwowa końcówka. Nie mylił się Jakub Szymański, który dał MOS-u Wola piłkę setową. Jednak rzeszowianie nie zamierzali się łatwo poddawać i ponownie gra toczyła się na przewagi. Marszałek wykorzystał kontrę i AKS mógł cieszyć się ze zwycięstwa 30:28.

Czwarta partia to ponownie walka punkt za punkt. Tym razem na prowadzenie wyszli siatkarze z Woli dzięki dobrej grze Kacperkiewicza i Szymańskiego (11:7). Na boisku w zespole AKS-u Karakułę zastąpił Jakub Burnatowski. Asem serwisowym popisał się Busch i rzeszowianie odrobili część strat (12:14). Punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Grzymała (18:15). Dwa skuteczne bloki AKS-u dały remis 18:18, a po ataku Buscha podopieczni Artura Łozy już prowadzili 19:18. Po skutecznym ataku ze środka Starca, rzeszowianie odskoczyli na dwa oczka 23:21. Dwie kolejne akcje zakończył Busch i zespół AKS-u V LO Rzeszów wywalczył tytuł mistrza Polski. MVP spotkania wybrano Sławomira Busha.

AKS V LO Rzeszów - MOS Wola Warszawa 3:1
(24:26, 25:23, 30:28, 25:21)

Oto link do transmisji z meczu ze strony Mistrzostwa Polski kadetów 2015:

Nagrody indywidualne:
najlepszy rozgrywający: Marcin Karakuła (AKS Rzeszów)
najlepszy atakujący: Mateusz Rećko (MOS Wola Warszawa)
najlepszy blokujący: Jakub Abramowicz (MDK Warszawa)
najlepszy zagrywający: Michał Marszałek (AKS Rzeszów)
najlepszy przyjmujący: Sławomir Busch (AKS Rzeszów)
najlepszy broniący: Marcin Jaskuła (MOS Wola Warszawa)
MVP: Michał Marszałek (AKS Rzeszów)i

Oto wywiad z naszymi wicemistrzami Polski ze strony Mistrzostwa Polski kadetów 2015:

źródło: inf. własna

nadesłał: Magdalena Rzepka