Drużyna dziewcząt z MOS Wola wygrała turniej czwórek "Kinder + Sport" w Lesznowoli

Drużyna dziewcząt trenera Stanisława Lizińczyka wygrała turniej czwórek "Kinder + Sport" w ramach mistrzostw Mazowsza, który odbył się w Lesznowoli.

CZWÓRKA MOSu WOLA NAJLEPSZA W LESZNOWOLI!

Bardzo udanie wystąpiły nasze młode siatkarki w trzecim turnieju Kinder + Sport w Lesznowoli. W konfrontacji z drużynami Nike Ostrołęka I i II zespół, Rosario Lubowidz i Krótka Mysiadło zajęły 1 miejsce, tym samym awansując z tej pozycji do finałowych rozgrywek o Mistrzostwo Mazowsza.

W pierwszym meczu nasze dziewczęta spotkały się z I zespołem Nike Ostrołęka. Mecz obfitował w wiele udanych akcji na wysokim siatkarskim poziomie. Pierwszego seta wygrały przeciwniczki 15:9, w drugiej partii odwrotnie - tym razem to przeciwniczki zdobyły 9 punktów. Trzeci decydujący set ściągnął licznych kibiców, którzy mogli obserwować zaciętą walkę o każdą piłkę. Oba zespoły miały w końcówce po kilka piłek meczowych, jednak w decydującym momencie więcej zimnej krwi wykazały przeciwniczki wygrywając 18:16 (set trzeci normalnie rozgrywany jest do 11 punktów).

Po tym meczu wydawało się, że końcowe zwycięstwo w turnieju jest niemożliwe, jednak siatkówka, nawet w wydaniu młodzieżowym, to gra pełna niespodzianek. Sprzymierzeńcem młodych siatkarek trenera Stanisława Lizińczyka okazał się zespół Rosario Lubowidz, który w ładnym stylu pokonał 2:1 drużynę z Ostrołęki. MOSianki skwapliwie skorzystały z prezentu wygrywając po 2:0 trzy pozostałe spotkania. To dało zwycięstwo w turnieju i bezpośredni awans do finału z 1 miejsca.

Drużyna MOS Wola wystąpiła w następującym składzie: Julia Kabala (kapitan), Zuzia Czekalska, Ola Pająkowska, Gabrysia Filipiuk oraz Zuzia Stankowska.

W ślady koleżanek poszedł II zespół MOS Wola grający w IV lidze. Podobnie jak w poprzednim turnieju w lidze niższej, tu również pokonał zdecydowanie wszystkie przeciwniczki i awansował do ligi III. Niestety fatalny start w pierwszym turnieju (V liga) pozbawił je szansy awansu do finału.

Drugi zespół wystąpił w składzie: Patrycja Bąk (kapitan), Marta Roicka, Jagoda Kamińska, Klaudia Kostyra, Wanessa Wesołowska.