Juniorzy MOS Wola przegrali pierwszy mecz w turnieju finałowym Mistrzostw Polski w Częstochowie.

Dzisiaj odbyło się otwarcie turnieju finałowego Mistrzostw Polski juniorów w Częstochowie. Juniorzy MOS Wola przegrali pierwszy mecz w turnieju, po bardzo przeciętnym, nerwowym meczu. MOS Wola - Trefl Gdańsk 1:3 (25:22)(15:25)(16:25)(21:25).

MOS Wola Warszawa - Trefl Gdańsk 1:3 (25:22)(15:25)(16:25)(21:25)

Skład MOS Wola Warszawa: Zimoń, Szaniawski, Drewniak, Rudzicki, Gromelski, Siemiątkowski i Jaglarski (libero) oraz: Grot, Kalinowski, Kacperkiewicz, Ślesicki

Pierwszy mecz w turnieju nie był udany dla naszych siatkarzy.

Nerwowo było w pierwszym secie, wiele błędów, ale pod koniec partii nasz zespół zagrał dobrze, kilka udanych bloków zatrzymało rywali i MOS Wola wygrał 25:22.

W drugim i trzecim secie wyraźnie dominowali siatkarze z Gdańska, którzy popełniali znacznie mniej blędów niż siatkarze z Woli. Nasza drużyna grała nerwowo, bojaźliwie i nie prezentowała poziomu chociażby z mistrzostw Mazowsza. Trenerzy próbowali zawodników rezerwowych, ale zmiany nie przynosiły efektów.

W czwartej partii na początku Trefl Gdańsk uzyskał dwupunktową przewagę. Przez długi czas nasz zespół gonił rywali i grał coraz lepiej. Siatkarze MOS Wola doprowadzili do remisu 20:20 i grali dobrze. Gdy widzowie spodziewali się piątego seta, bo wydawało się, że MOS może wygrać seta, - nastąpiło załamanie w naszej drużynie. Kilka błędów własnych, dobra gra rywali i końcówke wygrali siatkarze z Gdańska 25:21.

Fotorelacja z pierwszego meczu i otwarcia turnieju na stronie MOS Wola na facebooku:

Wyniki pierwszego dnia turnieju:

KS Metro Warszawa – KS Wifama Łódź 0:3 (19:25, 13:25, 17:25) MVP: Michał Podgrocki (KS Wifama Łódź)
Trefl Gdańsk – UMKS MOS Wola Warszawa 3:1 (22:25, 25:15, 25:16, 25:21), MVP: Jakub Lewandowski (Trefl Gdańsk)
BKS Chemik Bydgoszcz – Czarni Radom 3:0 (25:17, 25:19, 25:21), MVP: Mateusz Siwicki (BKS Chemik Bydgoszcz)
AZS UWM Olsztyn – KS Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:22, 21:25, 25:23, 18:25, 12:15) MVP: Tomasz Piotrowski (KS Jastrzębski Węgiel)