Awans juniorów do finału Mistrzostw Polski z pierwszego miejsca!

Juniorzy MOS Wola wygrali turniej półfinałowy Mistrzostw Polski! W ostatnim meczu, przy nadkomplecie publiczności w hali MOS-u, nasi siatkarze pokonali 3:0 (25:23)(25:22)(25:19) zespół Czarnych Radom. Obydwa zespoły zagrały bardzo dobry, wyrównany mecz, na wysokim poziomie, godnym finalistów Mistrzostw Polski. Gratulacje!

MOS Wola Warszawa - RCS Czarni Radom 3:0 (25:23)(25:22)(25:19)

Drewniak, Gromelski, Szaniawski, Siemiątkowski, Kacperkiewicz, Zimoń, Jaglarski (libero) oraz Kalinowski, Ślesicki, Grot

Bardzo dobry mecz o pierwsze miejsce w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski juniorów obejrzała licznie zgromadzona w hali MOS-u publiczność. Obydwa zespoły już wczoraj zapewniły sobie awans do turnieju finałowego i dzisiaj, już bez obciążenia psychicznego, zagrały bardzo dobre spotkanie.

Dopisała także publiczność i hala MOS-u przy Rogalińskiej pękała w szwach. Przybyła także liczna grupa kibiców z Radomia.

Fotorelację z meczu MOS Wola - Czarni Radom można oglądać na stronie MOS Wola na facebooku:

W pierwszym secie od początku do końca partii trwała zażarta, bardzo wyrównana  walka, która mogła podobać się kibicom. Strzałem w dziesiątkę okazało się wystawienie w tym meczu od początku w wyjściowej szóstce Adriana Kacperkiewicza, kadeta MOS Wola. Popularny "Forest" grał w zespole starszych kolegów jak w transie i w pierwszym secie sam zdobył 10 punktów, kończąc wiele akcji.

W drugiej parti siatkarze z Radomia od początku uzyskali przewagę 2-4 punktów, ale dzięki serii udanych zagrywek Łukasza Zimonia udało się siatkarzom z Woli odrobić straty. W samej końcówce siatkarze MOS Wola uzyskali niewielką przewagę i wygrali seta. Siatkarze z Woli grali dobrą zagrywką. Set był ciekawy i stał na wysokim poziomie. Widzowie oglądali wiele pomysłowych akcji w ataku i w obronie.

W trzecim secie przewagę kilku punktów uzyskali siatkarze z Woli i przy stanie 6:10 trener gości Andrzej Sitkowski wziął czas. W połowie seta nie wytrzymał nerwowo zawodnik Czarnych Ł. Hamiga i został wykluczony z gry, otrzymując łącznie żółtą i czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. Do końca seta siatkarze MOS Wola utrzymywali bezpieczną przewagę i wygrali partię 25:19.

Po wygranym meczu 3:0 siatkarze z Woli odtańczyli taniec radości i podziękowali publiczności za wspaniały doping. Rewanż z Czarnymi Radom za porażkę 2:3 w finałe Mistrzostw Mazowsza udał się znakomicie.

Teraz obydwa zespoły czekają na turniej finałowy, który odbędzie się w Częstochowie w terminie 15-19 kwietnia. Prezes UMKS MOS Wola Krzysztof Zimnicki nagradzając zespoły i trenerów życzył, aby zespoły Czarnych Radom i MOS Wola spotkały się najlepiej w finale, w meczu o złoty medal Mistrzostw Polski. Oby!